Fudbaleri Alfa Modriče ostvarili su   ubjedljivu pobjedu na gostovanju protiv srbačke Sloge rezultatom 1:5.

Ekipa Modriče opravdala je epitet favorita , u svim segmentima igre nadigrali  su Slogu.   Modriča predvođena sjajnim igračem Nebojšem Prljetom  zagospodarila  je sredinom terena. U 11.  minutu Marko Tadić  postigao je fantastičan pogodak kojim je doveo goste u vodstvo 0:1. Tadić  je dobro prošao po lijevoj strani, a zatim ušao u sredinu i  raspalio po lopti i postigao gol za TV špice, golman Sloge  Dražen Babić loptu je ispratio samo pogledom. U16. minutu Nebojša Prljeta je  poslao dugu loptu prema svome bratu Radoslavu,  koji je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, pokušao je da lobuje golmana Babića, pogodio je prečku, lopta se odbila u polje, ali Srđan Maletić je  zaustavio  loptu rukom na gol liniji, glavni sudija Vanja Ajder  dosudio penal i pokazao crveni karton Maletiću. Precizan s 11 metara bio je Dragan Radić  za 0:2. Sloga je s igračem manje došla do gola u 23. minutu Igor Nježić je ubacio s lijeve strane, Stefan Kršić je primio loptu u kaznenom prostoru, oslobodio se dvojice čuvara i šutirao iz okreta i pogodio za 1:2.

U 35. minutu Neđo Šuka  je sjajno izveo slobodnjak, ali lopta je odsjela na stativi. U posljednjim minutama prvog poluvremena Modriča povećava prednost na 1:3. Marko  Tadić  je prošao po lijevoj strani, a onda idealno poslužio Ratka Buljića  koji je došao u situaciju jedan na jedan s golmanom Babićem, a onda mirno loptu poslao ispod nogu golmana za 1:3. U sudijskoj nadoknadi, Milan Kos našao se u idealnoj prilici za postizanje gola, ali je  sjajno reagovao golman Bojan Tripić.

U drugom poluvremenu Modriča je kontrolisala meč, imala i mnogo više šansi, Brz kontranapad izvode gosti preko Šuke  koji se dobro snašao i poslao loptu   prema  Radoslavu Prljeti koji je glavom posprema u praznu mrežu za 1:4.  Fenomenalnu partiju, Nebojša Prljeta je krunisao golom  u 86 . minuti za konačni 1:5 i zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

SLOGA (S) – ALFA MODRIČA 1:5 (1:3)

Strijelci: 0:1 Tadić (11), 0:2 Radić (16, penal) 1:2 Kršić (23), 1:3 Buljić (44), 1:4 R. Prljeta (70), N. Prljeta (86). Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 100. ​​Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka). Pomoćnici: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) i Nebojša Žugić (Banja Luka). Delegat: Ljubodrag Kukavica (Gradiška). Žuti kartoni: Ugren, Đurić (Sloga), N. Prljeta (Alfa Modriča). Crveni karton: Srđan Maletić (Sloga Srbac) u 14. minutu.

Sloga (S): Babić, Ugren, Maletić, Grbić, Kršić, Nježić (od Grgec), Zukanović, Đurić (od 58. Radaković), Bjelonić, Koš, Jarić (od 63. Smiljanić.)

Alfa Modriča: Tripić, Ilić, N.Prljeta, Buljić (od 81.Dudić), Radić, Šuka, Lukić, R. Pljeta, Lazareski (od 78. Lj. Sarkić), Tadić (od 63 .S. Sarkić) Galešić.