Fudbaleri Gomionice startovali su pobjedom u “bundesligi” pošto su na svom terenu savladali Omladinac (3:2).

Bila je to prava muška utakmica, puna preokreta, gosti su poveli u 11. minutu preko Pavlovića, da bi Gomionica samo u razmaku od 6. minuta tri puta zatresla mrežu Ždrnje i rješila pitanje pobjednika. Pogaađao je Batar u 45. minutu iz kaznenog udarca, potom Čajić četiri minuta kasnije, te Manojlović u 61. minutu. Do kraja meča Omladinac je uspio samo da ublaži poraz preko Jorgića u 74. minutu, takođe sa bijele tačke.

GOMIONICA – OMLADINAC 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Pavlović (11), 1:1 Batar (45, penal), 2:1 Čajić (49), 3:1 Blagojević (51), 3:2 Jorgić (74, penal). Stadion: FK Gomionica, igrano bez publike. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Gojko Crnobrnja. Delegat: Marko Mihajlović (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Šteković (Gomionica), Đuranović, Vuković (Omladinac).

Gomionica: Jovanić, Knežević (od 58. S. Prerad), Jakovljević, Panić, Savić (od 84. Pavlović), Batar, Čajić, M. Prerad (od 46. Miljanović), Šulić, Šteković, Blagojević.

Omladinac: Ždrnja, Slavnić, Suvajčević (od 62. Bilić), Manojlović (od 52. Krstojević), Blažić, Pavlović, Milaković, Vuleta, Jorgić, Vulin (od 46. Đuranović (od 62. Ćulum)), Ždero (od 58. Medaković).