Osam golova na meču Progresa i Lauša u duelu 19. kola regionalnog Zapada!

Na kraju Progres – Lauš 5:3, iako je domaćin imao i mnogo uvjerljiviju rezultatsku prednost…

Domaćin je poveo pogotkom Verića na asistenciju Ljuboje, a samo minut kasnije i Bunić trese mrežu Marjanca na asistenciju Miljana Budića, što je i bio rezultat prvog dijela igre.

U nastavku raspucali su se napdači! Nikolić postiže evrogol za Luaš udarcem sa 30 metara i vraća neizvjesnost u meč. Međutim, domaćin ponovo preuzima inicijativu i nastavlja da trese mrežu banjalučana….

Vujančević već u 48. minutu nakon kornera Verića glavom povisuje na 3:1, da bi četiri minuta kasnije Verić nakon solo prodora povećao na 4:1.

Za petardu pobrinuo se rezervista Đukarić, kada u 80. minutu iskosa sa desne strane lobuje Marjanca. Do kraja susreta Lauš sa dva pogotka preko Žutića i Jorgića koliko – toliko ublažuje rezultat za na kraju čistu i zasluženu pobjedu Progresa.

PROGRES – LAUŠ 5:3 (2:0)

Strijelci: 1:0 Verić (34), 2:0 Bunić (35), 2:1 Nikolić (46),  3:1 Vujančević (48), 4:1Verić (52), 5:1 Đukarić (80) 5:2 Žutić (85), 5:3 Jorgić (90). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Milan Gvozden i Milan Basrak (svi iz Prijedora). Delegat: Vladimir Lazić (Prijedor).

Progres: Marković, Stojanović (od 65. P. Budić), Svjetlanović, Raljić, Ljuboja, Bojić (od 46. Kulišić), Bunić, Verić, M. Budić, Čelić, Vujančević (od 78. Đukarić).

Lauš: Marjanac, Cunjak, Moconja, Lakić, Dobraš, Bojić, Žutić, Miljković, Nikolić, Galić (od 55. Jorgić), Rezniček.