Srpčanin Aleksandar Glišić postigao je odlučujući pogodak u susretu sa kazahstanskim prvakom Кairatom i tako doveo Alaškert iz Erevana, prvaka Jermenije, na prag grupnog takmičenja Lige Evrope!

Glišić je u revanš utakmici postigao treći pogodak za svoj tim u 104. minutu, nakon što je u regularnom toku bilo 2:2 čime je utakmica ušla u produžetke. U prvom meču u Almatiju, bilo je 0:0.

Talentovani Srpčanin nije igrao od početka već je u igru ušao kao džoker u 82. minutu, spriječivši da penal lutrija odluči ko će u narednu rundu takmičenja i obezbijedivši jermenskom prvaku susret sa slavnim Glazgov Rendžersom, višestrukim prvakom Škotske.

Jedna od ove dvije ekipe će nakon dvomeča izboriti grupnu fazu Lige Evrope a poraženi će nastaviti takmičenje u Кonferencijskoj ligi. Prva utakmica je na rasporedu već u četvrtak 19. avgusta u Glazgovu a revanš je 26. avgusta u Erevanu.
Na ovaj način, Glišić i njegov tim su obezbijedili još najmanje osam evropskih utakmica, odnosno dvije u kvalifikacijama i šest u grupnoj fazi jednog od dva evropska takmičenja.

Svakako će pravi izazov za mladog Srpčanina biti utakmice protiv škotskog velikana koga sa klupe predvodi čuveni Stiven Džerard, bivši engleski reprezentativac i nekada prva zvijezda Liverpula. U timu Rendžersa igra Džermejn Defo, koji je takođe dugi niz godina nastupao za reprezentaciju Engleske a vrhunac igračke karijere ostvario je u Totenhemu za koga je postigao preko 90 golova.

Glišiću je ovo bio drugi pogodak u evropskim takmičenjima ove sezone. Prethodno je bio strijelac 28. jula u kvalifikacijama za Ligu Šampiona kada je postigao jedini pogodak za Alaškert u porazu od 3:1 u Tiraspolju od moldavskog Šerifa.

Aleksandar Glišić je ove sezone ostvario jedan od najvećih uspjeha u dosadašnjoj fudbalskoj karijeri osvojivši titulu prvaka Jermenije sa Alaškertom. Nastupio je na 16 utakmica u prvenstvu, te je postigao tri gola i dvije asistencije.