Fudbaleri Progresa teže nego što se očekivalo ubilježili su trijumf na proljećnoj premijeri protiv Bratstva sa 2:1, pa regionalac iz Kneževa i dalje drži vrh Zapada sa 28 bodova na svom kontu.

A, trenutak odluke dogodio se u 102. minutu! Ipak, sve je bilo regularno, jer je u 48. minutu teško povrijeđen golman Gorice Ismail Vrebac, i utakmica je nastavljena tek poslije 12 minuta, kada je vozilo Hitne pomoći odvezlo čuvara mreže tima iz Kneževa.

I baš u poslednjem minutu sudijske nadoknade ukazao se Saša Glamočić, koji pogađa mrežu Čauševića za veliko slavlje na stadionu u Kneževu.

Do tada, gosti iz Kozarca dobro su stajali, iako su imali rezultatski zaostatak, kada je pogodio Petko Budić, gosti dolaze do daha i u 76. minutu preko Kobasa poravnavaju rezultat, koji u držali gotovo do samog kraja….

PROGRES – BRATSTVO 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 P. Budić (19), 1:1 Kobaš (76), 2:1 Glamočić (90+12). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Radulović (Prnjavor). Pomoćnici: Jovica Knežević (Modriča) i Vlade Slijepčević (Banjaluka). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti kartoni: M. Budić, Kulišić (Progres), Brkić, Vujković, Kobaš, Zdjelar (Bratstvo).

Progres: Vrebac (od 59. Marjanović), Dukić, Svjetlanović, Mučibabić, Kulišić, Vučić, Glamočić, Verić, M. Budić, P. Budić (90+7 Laketić), Đukarić.

Bratstvo: Čaušević, Kovljen, Zdjelar, Vujković (od 90+8 Srdić), Huskić (od 46. Kobaš), Pekija, Brkić, Žerić (od 87. Mujkanović), Tica, Kadirić, Karajlica.