Fudbaleri 13 Skojevki iz Grbavaca osvojili su prva tri boda na regionalnom Zapadu, pošto su na domaćem terenu savladali ekipu Crnog Vrha rezultatom 2:0.

Utakmica je igrana po veoma teškom i sparnom vremenu, tako da igrači nisu mogli mnogo pokazati. U 15. minutu Aleksandar Topalović je izveo slobodan udarac dosta dobro, ali se istakao Dario Borković. Domaći bolje otvaraju drugo poluvrijeme, a to je krunisao Siniša Milošević koji u 49. minutu zahvatio loptu glavom nakon odličnog ubacivanja Nikole Radovića i poslao je iza leđa golmana Nenada Račića. Samo četiri minute kasnije 13 Skojevki povećavaju svoje vodstvo, Marko Koljanin je odlično ubacio s desne strane, a Duško Velaja je ostao sam na petercu i glavom pogodio za 2:0.

U 59. minutu Dragan Amidžić je raspalio po lopti s nekih 25 metara i uzdrmao prečku. Dvije minute kasnije mrtva šansa za goste, Dragan Amidžić je fantastično prošao po desnoj strani, ubacio je prizemnu loptu u peterac domaćih, gdje je utrčao kapiten Marko Đukanović, šutira iz prve, ali golman Borković panterskom reakcijom uspio je sačuvati svoju mrežu.

U 87. minutu Đuro Vunjak je oštro ubacio u peterac protivnika, loptu je pokušao izbaciti kapiten domaćih Davor Telić i nespretno je reagovao i umalo prevario vlastitog golmana Borkovića.

Što se tiče suđenje sudijske trojke na čelu sa Bojanom Džepinom, odlično su obavili svoj posao. Na ruku im je išla i fer i korektna igra svih fudbalera.

13 SKOJEVKI – CRNI VRH 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Milošević (49), 2:0 Velaja (53). Stadion: “Gajevi”. Gledalaca: 80. Sudija: Bojan Džepina. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Milan Basrak (svi iz Prijedora). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Žuti kartoni: Bojanić, Velaja, Milošević (13 Skojevki), Gajić (Crni Vrh).

13 Skojevki: Borković, Bojanić, Radović, Višić, Telić, Bereta, Lukajić (od 60. Vindžanović), Koljanin, Velaja, Zeljković (od 75. Čolić), Milošević (od 83. Čikić).

Crni vrh: Račić, Milaković, Vunjak, Savičić, Damjanić, Grujić, Topalović (od 60. Đurić), Đukanović, Lazić (od 60. Radić), Gajić, Amidžić (od 87. Štrbac).