Derbi začelja na Otoci završen je miroljubljivo, a Krupa je bila u lijepoj prilici da se odlijepi od fenjeraša Olimpika, jer je imala vodstvo sve do samog finiša susreta. Ipak, na kraju neriješeno, obje ekipe su ostale na začelju, ali sa po jednim bodom više, Krupa ima osam, a Olimpik bod manje.

Zanimljivo je da su oba pogotka postignuta sa bijele tačke.

U 11. minutu dobra prilika za Krupu, ali udarac Nikolića glavom završava pored gola. U finišu prvog poluvremena pokupao je i Osmanović, ali njegov udarac završava preko gola Kolaka.

Krupa dolazi u vodstvo u 60. minutu, poslije prekršaja Dujmovića nad Vukmanovićem, siguran realizator udarca sa 11 metara bio je Nikolić.

U 80. minutu Dujaković u dobroj prilici, poslije kontranapada gostiju, ali Hadžić zaustavlja taj udarac.

I kako to obično bude, kazna stiže već u sledećem napadu, Olimpik dolazi do izjednačenja u 83. minutu, a strijelac je bio Lekanić sa bijele tačke.

OLIMPIK – KRUPA 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Nikolić (60, penal), 1:1 Lekanić (80, penal). Stadion: Otoka, igrano bez publike. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Pomoćnici: Boris Dujmović (Mostar) i Armel Novalić (Doboj Istok). Delegat: Haris Idrizović. Kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Dujmović, Kruz (Olimpik), Nikolić, Andrejić, Maksimović, Kolak (Krupa). Crveni karton: Kerim Palić (Krupa) u 90. minutu.

Olimpik: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Karić, Perišić, Handžić, Kruz, Lekanić, Dujmović.

Krupa: Kolak, Karišik (od 57. Maksimović), Redžić, Makitan, Nikolić, Dujaković (od 87. Svraka), Palić, Galić, Filipović, Vukmanović, Andrejić (od 70. Puzigaća).