Rutinska pobjeda Laktaša protiv Vranjaka (3:1) u okviru 24. kola na drugoligaškom Zapadu.

Početno nadmudrivanje nije mnogo trajalo, jer domaćinu prednost u 12. minuti donosi Saša Erceg solo-akcijom. Igrao se 25. minut kada gosti izjednačuju. Odbrana Laktaša indolentno reaguje, a to sve stiže ispratiti i kazniti Siniša Sarkić. Plavi se vraćaju četiri minute kasnije, Nenad Banjac je proigrao Ercega koji zabija svoj drugi pogodak. Konačan rezultat utakmice postavio je u 57. minuti Slađan Lekić na asistenciju Dragana Šavije. Laktaši su nastupili bez trojice standarnih igrača koji su odrađivali suspenziju zbog kartona. S druge strane, ono što je posebno obradovalo navijače kluba jeste povratak Bobana Kelemana na zelenu površinu poslije odsustva od skoro godinu dana, on je u igru ušao u 78. minuti umjesto Mihaila Šipovca i za kratko vrijeme pokazao da u njegovom revolveru još uvijek ima baruta.

U narednom kolu Vranjak će dočekati Slobodu, a Laktaši će na derbi kola u Donju Slatinu.

LAKTAŠI – VRANJAK 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Erceg (12), 1:1 S. Sarkić (25), 2:1 Erceg (29), 3:1 Lekić (57). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Mario Jelić (Banjaluka) i Milan Topić (Čelinac). Delegat: Branislav Oljača (Novi Grad). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Bursać, Trninić, Šipovac, Laješić (Laktaši), Janković (Vranjak)

Laktaši: Metlar, Telić, Oroz, Šipovac (od 78. Keleman), Trninić, Šavija, Erceg, Bursać (od 78. Sukara), Lekić (od 70. Laješić), Banjac, Savić.

Vranjak: Lukanović, Đurić, Janković, Trepić, Demonjić, Rakić, S. Sarkić (od 71. Kojić), Vidović, Stojanović, Savkić, Savić (od 70. Lj. Sarkić).