Fudbaleri Mladosti savladali su Laktaše u okviru 4. kola na drugoligaškom Zapadu. Ovim trijumfom tim iz Donje Slatine izjednačio se sa vodećim ekipama sa devet bodova, dok su Laktaši ostali na šest.

Povela je Mladost u 11. minuti preko Đorđa Jovića. Laktaši se vraćaju u 26. minuti a strijelac je Miljan Bajić. Zabio je Bajić opet nekoliko minuta kasnije, ali je njegov gol ovaj put poništen zbog navodnog ofsajda. Negodovali su gosti na odluku pomoćnog sudije Branislava Todorovića međutim bezuspješno. Ipak, sve dileme derbija riješio je Džafer Džafić u 30. i 33. minuti. Do kraja utakmice više nije bilo promjena rezultata ali ni mnogo uzbuđenja. Mladost će u narednom kolu gostovati Proleteru, a Laktaši će dočekati Dubrave.

MLADOST (DS) – LAKTAŠI 3:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Jović (11), 1:1 Bajić (26), 2:1 Džafić (30), 3:1 Džafić (33). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Velibor Gigović i Branislav Todorović (svi iz Gradiške). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Mićić (Mladost), Erceg (Laktaši).

Mladost (DS):Rakić, Kadić, Paležnica, Huseinagić, Petruljević (od 73. Mićić), Limić, Hasić (od 70. Antonić), Jović, Rudan (od 82. Mišić), Džafić, Perić. Trener: Nihad Kadić.

Laktaši: Metlar (od 70. D. Lekić), Telić, Bajić, Šavija, Erceg, Radetić, Keleman, S. Lekić, Banjac (od 70. Bursać), Stamenković, Popović. Trener: Miljan Bajić.