U derbiju srpskih ekipa, učenik je dobro nadmudrio učitelja. Strateg Borca Vinko Marinović, u dvije prvenstvene utakmice savladao je svog učitelja, Vladu Jagodića, dva puta i to sa gol razlikom 9:0.

Danas u Modriči, u izuzetno teškim uslovima, ubjedljiva pobjeda lidera prvenstva Premijer lige BiH, sa 4:0. Već nakon prvog poluvremena, na semaforu je bilo 0:4, golovima: Herere, Lukića, Blagaića i Grahovca, pa je u nastavku trener Borca dao šansu i igračima, koji imaju manju minutažu u ovoj sezoni.

U narednom kolu, Borac putuje u Ugljevik na megdan fenjerašu Zvijezdi 09, dok će Sloga dočekati Posušje.

SLOGA MERIDIAN – BORAC 0:4 (0:4)

Strijelci: 0:1 Herera (9), 0:2 Lukić (18), 0:3 Blagaić (28), 0:4 Grahovac (39).

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: 150, sudija: Dragan Kesić (Gradiška), pomoćnici: Goran Ilinčić (Prijedor) i Stefan Tešanović (I. Sarajevo), delegat: Armin Ćerić (Čapljina). Žuti kartoni: Makarić, Fićović (Borac).

SLOGA MERIDIAN: Gučmazov, Dujaković (od 64. Bosnić), Batar, Mrzić (od 64. Tahrić), Kvesić, Milojević, Šipovac, Berbić (od 46. Perković), Popara (od 64. Baštić), Baranov (od 84. Šešlak), Milanović. Trener: Vlado Jagodić.

BORAC: Pavlović (od 33. Stjepanović), GRahovac (od 72. Fićović), Lukić (od 46. Makarić), Čavić, Čelić, Jurilj, Blagaić, Kvržić (od 46. Hrelja), Jović (od 46. Šušić), Herera, Nišić. Trener: Vinko Marinović.