Fudbaleri Rudar Prijedora poraženi su od imenjaka iz Crne Gore, Rudara iz Pljevlja (0:1) u meču drugog kola “Medulin kupa 2023”.

Strijelac jedinog pogotka bio je Ljubomir Kovačević u 42. minutu iz jedanaesterca, iako je naknadnim pregledom snimka utvđeno da je akcija koja je prethodila prekršaju došla iz nedozvoljene pozicije.

U prvom poluvremenu treba istaći odlične prilike Demonjića i Danila Marmata, dok je prvoligaš iz Crne Gore u nastavku pogodi prečku. Sve u svemu odlična utakmica, puna trke, dinamike, i po viđenom prijdorčani nisu zaslužili poraz, jer u najmanju ruku utakmica je bila egal.

Rudari su igrali u sastavu: Sekulić, Marić, Pekija, Alibegović, Cervos, Kovačević, Viktor, Jovanović, Demonjić, D. Marmat, Da Silva. Još su igrali: Trninić, Kojić, Sajak, M. Bilbija, Kamenčić, Šupuk, Korlat, Mikić, D. Marmat, Šebez, Hamzić.

Podsjećamo “zeleno – crni” su u prvom kolui grupe salvadali Karlovac (1:0), a u posljednjem 3. kolu igraju sa ekipom Prva Iskra Barić.