Dubrave su u 12. kolu na drugoligaškom Zapadu savladali Slobodu s 2:0, a sve je riješeno u nastavku utakmice.

U 18 minutu Srđan Berić izveo je slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ali je prečka bila saveznik gostiju. Nakon toga je domaćin preuzeo inicijativu, a sjajnu šansu su imali u 25 . minutu kada se Berić našao sam ispred golmana Aleksandar Rašete, ali njegov jak udarac ide preko gola.

U 61. minutu Mirko Milaković je probio po lijevoj strani, kvalitetno ubacio u sredinu peterca, a Meris Demo je odlično skočio i glavom je pogodio za 1:0. Šest minuta kasnije isti igrač je šutirao iz trka, sa 20-ak metara, a Rašeta paradom brani.

Nemanji Gavriću je trebalo je svega četiri minute kako bi postigao gol, ušao u igru u 68. minutu, a egzekutor je u 72 minutu. Gavrić je prošao po lijevoj strani, povukao loptu ka sredni, namjestio sa 18 metara, snažno šutirao i pogodio mrežu gostiju. Slaviša Vukajlović u 80. minutu našao se „oči u oči“ sa golmanom gostiju, ali je  Rašeta odlično intervenisao.

DUBRAVE – SLOBODA (NG) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 M. Demo (61), 2:0 N. Gavrić (72). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 150. Sudija: Dejan Radić (Modriča). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Dejan Lazić (Modriča). Delegat: Siniša Đurić (Modriča). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor).  Žuti kartoni: Hadžialagić, Berić (Dubrave), Starčević, Terzin, Zgonjanin, Kovačević, Dodig, Stupar (Sloboda).

Dubrave: Vasić, Hadžialagić, Majdanac, E. Demo(od 46. Radosavac), Berić (od 74. Knežević), Nježić, Perić (od 68. N. Gavrić), Milaković, Vukajlović, M. Demo, Kisin.

Sloboda (NG): Rašeta, Starčević (od 74. Stupar), Terzin, Zgonjanin, Desnica, Vučen, Kantar, Davidović, Kovačević (od 79. Lukač), Nedimović, Dodig.