Derbi 8.runde drugoligaškog Zapada odigran na stadionu “dr. Milan Jelić” zasluženo je otišao na stranu domaćina Alfa Modriče (2:0), koji su ovim trijumfom ponovo se vratili u sami vrh, imaju 15 bodova, jedan više od svog rivala na terenu Dubrava, koji su ostali na 14.

Duel je počeo minutom ćutnje, Modriča se 30. septembra sjećala svog tvorca Milana Jelića, jer tog dana napunilo se 10 godina otkako je ovaj svijet napustio predsjednik Republike Srpske, ali i prvi čovjek fudbalskih asocijacija FSRS i FSBiH.

A, na terenu potpuna dominacija momaka u “žuto – plavoj” opremi krunisana sa dva pogotka, a moglo ih je biti još u mreži Vasića. Goste je načeo Nemanja Ilić u 24. minutu prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca, a dokrajčio Nebojša Prljeta početkom drugog poluvremena. Dobra utakmica, pogotovo domaćeg sastava koji je još jednom pokaza da s pravom ima najviše ciljeve i povratak u prvoligaško društvo.

ALFA MODRIČA – DUBRAVE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 N. Ilić (24), 2:0, N. Prljeta (49). Stadion: “dr Milan Jelić”. Gledalaca: 350.  Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici: Vanja Ajder i Dario Đurđević (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Kontrolor: Željko Marić (Doboj). Žuti kartoni: M. Ilić, Šuka, Lazareski, Tadić (Alfa Modriča), Radosavac, Janković (Dubrave).

Alfa Modriča: Tripić, M. Ilić (od 70. Radić), N. Prljeta, Buljić, Šuka (od 87. Dudić), Lukić, M. Ilić, R, Prljeta (od 78. Sarkić), Lazareski, Tadić, Galešić.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Kostić, Hadžialagić, Janković, Gavrić (od 80. Kumić), Berić, Dimitrijević (od 46. Vukajlović), Pilipović, Kisin, Demo (od 65. Milaković).