U odgođenoj utakmici 16. kola na drugoligaškom Zapadu u Doboju, Dubrave su savladale Željezničar (0:2), i tako ga još više prikovale za dno tabele. Otpor domaćina trajao je sve do 56. minuta kada je Gavrić pogodio mrežu Lazića, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Tomičić iz kaznenog udarca u 80. minutu.

Očekivana pobjeda gostiju koji su, ipak, mnogo kvalitetniji sastav, i sada su se učvrstili u sredini tabele, nalaze se na šestoj poziciji sa 30 bodova, dok je Željo “fenjeraš” sa samo pet bodova, i po svemu sudeći od ljeta će igrati na regionalnom Centru.

ŽELJEZNIČAR (D) – DUBRAVE 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Gavrić (56), 0:2 Tomičić (80, penal). Stadion: 15. april. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Garić. Pomoćnici: Nemanja Pilipović i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Mikerević (Željezničar).

Željezničar (D): Lazić, Vukmirović, Cvijanović, Đukić, Gostić (od 55. Lukić), Blagojević, Vasilić (od 55. Ostojić), Nikolić, Mikerević, Suvajac, Ilić (od 83. Jostić).

Dubrave: Vasić, Babić, Lukajić, Kvrgić, Tomičić, Popović, N. Rogić (od 37. Turanović), M. Rogić, Gavrić (od 86. Dautović), Kisin, Malbašić.