Fudbaleri dubičkog Borca ostvarili su pobjedu u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu na drugoligaškom Zapadu!

Savladali su Dubrave u gostima rezultatom 3:2. Gosti su bili mnogo bolji prvo poluvrijeme, incijativu na terenu i dobru igru dubičani su krunisali pogotkom u 31. minutu, kada je Stefan Tomaš odmjerenim udarcem sa 16 metara pogodio za 0:1. Dubrave su izjednačile, nakon kornera sa desne strane najviši u skoku bio je Mirza Hadžialagić i glavom šalje loptu u mrežu.  Precizan sa 11 metara bio je Tomaš za 1:2.

Nakon kontranapada gostiju Manojlo Trkulja je postigao pogodak za 1:3. Konačan rezultat utakmice postavio je Adis Kvrgić koji je prelepim udarcem pogodio za 3:2.

DUBRAVE – BORAC (KD) 2:3

Strijelci: 0:1 Tomaš, 1:1 Hadžialagić, Tomaš 1:2 (penal), 1:3 Trkulja, 2:3 Kvrgić.  Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100. Sudija: Slaviša Šarić. Pomoćnici: Veljko Makitan i Filip Sredojević (svi Gradiške).

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Gvozden, Husić, Majdanac, Nježić, Popović, Tatić, Vukajlović, Ilić. Još igrali: Hamzić, M. Demo, Velagić, Gavrić, Dindić, Đorđić, Plisnić, Malešević.

Borac (KD): Kljajić, Pekić, Trkulja, Dalić, Koruga, Marin, Ćulibrk, Pralica, Antonić, Tomaš, Krneta. Još su igrali: Ranilović, Vujanović, Zec, Đukanović, Lončar.