Fudbaleri Napretka imaju velikih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano brčansko Jedinstvo i 12 bodova od trećeplasiranog Famosa. U 17. kolu, Napredak dočekuje Velež iz Nevesinja, koji je u prošlom kolu slavio protiv Leotara, pa će pokušati iznenaditi i lidera. brčaci putuju kod “fenjeraša” Drina HE, koja je osokoljena pobjedom na otvaranju proljećne polusezone u Srebrenici. Famos je veliki favorit u duelu sa Proleterom iz Dvorova, koji će pokušati doći do pozitivnog rezultata.

Guber će dočekati rogatičku Mladost, u Brodac stižu Gačani, u Bogutovom selu snage će odmjeriti domaća Mladost i Glasinac 2011.

Na trebinjske “Police”, po prvi put,  dolazi Ilićka 01, dok Vlasenica dočekuje Sloga junajted

Parovi 17. kola:

Subota, 18.03.2017. godine u 14 časova:

Guber – Mladost (R), sude: Marko Taborin (Zvornik), Mario Remetić (Bijeljina), Dejan Savić (Zvornik), delegat: Vojno Dragutinović (Milići),

Drina HE – Jedinstvo (Bč),sude: Rade Aćimović , Velibor Vidaković (oba Zvornik), Davor Vukašinović (Rogatica), delegat: Dobro Skakavac (I. Sarajevo),

Famos – Proleter, sude: Danko Butulija, Dalibor Stupić (oba Trebinje), Miroslav Ljuboje (I. Sarajevo), delegat: Predrag Mršević (I. Sarajevo),

Napredak – Velež, sude: Aleksandar Ikonić, Stefan Maletić, Vladimir Divčić (svi Bijeljina), delegat: Jovica Đokić (Bijeljina),

Leotar – Ilićka 01,sude: Željko Tekić (Zvornik), Bojan Pejić (Sokolac), Dragoslav Pljevaljčić (Rogatica), delegat: Miroslav Vuković (Gacko),

Nedjelja, 19.03.2017. godine u 14 časova:

Vlasenica – Sloga junajted, sude: Boško Rakić (Ugljevik), Jovo Karić (Trebinje), Đorđe Grubačić (I. Sarajevo), delegat: Natko Sudžuka (I. Sarajevo),

Mladost (BS) – Glasinac 2011,sude: Danijel Perić, Danijel Gavrić, Dražen Marić (svi Bijeljina), delegat: Vujadin Simić (Bijeljina),

Jedinstvo (Br) – Mladost (G), sude: Darko Petković, Goran Lakić, Vojislav Vuković (svi Brčko), delegat: Dragan Jovičić (Brčko).

1

Napredak

16123139
2

Jedinstvo (Bč)

1684428
3

Famos

1683527
4

Mladost (BS)

1674525
5

Leotar

1673624
6

Glasinac 2011

1673624
7

Ilićka 01

1672723
8

Mladost (R)

1672723
9

Sloga Junajted

1672723
10

Guber

1671822
11

Mladost (G)

1670921
12

Jedinstvo (Br)

1653818
13

Vlasenica

1653818
14

Velež

1652917
15

Proleter

1644816
16

Drina HE

16511016