Nastavak odličnih rezultata na početku nove sezone Tekstilac Kort tražio je i u susretu petog kola Prve lige Republike Srpske protiv Drine, ali je mlada ekipa iz Zvornika izdržala napade “krojača”, naročito u nastavku i odnijela pun plijen iz Dervente.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku u 26. minutu imao je Duspara, ali njegov blag udarac glavom, nakon odlične kombinacije Đuričića i Brkovića po desnoj strani, brani mladi golman Vićić. Pet minuta kasnije desio se odlučujući trenutak kada gostujući napadač Stupar prolazi po boku i pronalazi neometanog Stupara, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Prvo poluvrijeme zaključuje Đuričić, nepreciznim udarcem sa distance.

U 55. minutu vrlo dobri Zarić je imao sjajnu priliku nakon Milakovićevog udarca iz ugla, ali je neometan pogodio samo golmana gostiju. Mladi Vićić spasio je svoju ekipu i u 67. minutu, kada nakon kombinacije Zarića i Marića, brani udarac glavom Susakovića. Opasni su potom bili udarci Zarića i Komlenovića, “slobodnjak” Milakovića prošao je tik pored stative, ali promjene rezultata nije bilo.

TEKSITLAC KORT – DRINA 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Stupar (31). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 500. Sudija: Danijel Mandić. Pomoćnici: Željko Čelica (oba iz Kozarske Dubice) i Gojko Crnobrnja (Banjaluka). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj). Žuti kartoni: Kovač (Tekstilac Kort), Stupar , Lazić (Drina).

Tekstilac Kort: Pećić, Rastović (od 37. Ćorić), Jolović, Kovač, Zarić, Komlenović, Đuričić, Milaković, Duspara (od 45. Susaković), Brković (od 66. Marić), Perić.

Drina (Z): Vićić, Majlović, Musić, Stjepanović (od 89. Kolaković), Kikić, Damjanović (od 64. Krstić), Stupar, Dukić, Jokić, Kostić, Molerović (od 87. Lazić).