Nekoliko veoma zanimljivih mečeva igra se u okviru 3. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Derbi se igra na “Predgrađu”, gdje će Željezničar Sport team ugostiti Zvijezdu 09, sastav koji uz Slobodu još uvijek nije primio pogodak. Duel je povjeren Slađanu Došli iz Istočnog Sarajeva.

Ništa manje uzbuđenja ne bi smjelo biti ni u Kozarskoj Dubici gdje će se igrati komšijski derbi, Borac – Sloboda. Gosti favoriti, ali daleko od toga da unaprijed mogu upisati bodove na “Đolovima”. Bijeljinska trojka na centru, a pištaljku će imati Stefan Maletić.

Noćni derbi igra se pokraj Ćehotine, Sutjeska dočekuje zvorničku Drinu, a pravdu će dijeliti Marko Maksimović iz Modriče.

Uzbudljivo bi mogli biti i u Prnjavoru, Pilici, Janji, Modriči, Istočnom Sarajevu, svaka utakmica na svoj način derbi….

Parovi 3. kola

Subota, 17.30 časova

Ljubić – Sloga (D), sudije: Slaviša Mazić (Vlasenica), Bojan Rakić i Radmilo Vuković (oba iz Bijeljine), delegat: Goran Balabn (Banjaluka), kontrolor: Ratko Kunić (Banjaluka).

Podrinje – Omarska, sudije: Dragan Kesić, Branislav Zvijerac (oba iz Gradiške) i Gojko Crnobrnja (Banjaluka), delegat: Slavko Pančić (Doboj), kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj).

Željezničar Sport team – Zvijezda 09, sudije: Slađan Došlo, Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva) i Stefan Đurić (Višegrad), delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica), kontrolor: Duško Joškić (Prijedor).

Borac (KD) – Sloboda (NG), sudije: Stefan Maletić, Bojan Makarić i Slobodan Marković (svi iz Bijeljine), delegat: Predrag Jevtić (Doboj), kontrolor: Dragan Marić (Srbac).

Alfa Modriča – Tekstilac, sudije: Marko Taborin (Zvornik), Strahinja Vuković (Trebinje) i Njegoslav Bošković (Bijeljina), delegat: Saša Adamović (Kozarska Dubica), kontrolor: Duško Pekija (Prijedor).

Budućnost – Krupa, sudije: Aleksandar Jevtić, Mladen Stupar i Bojan Eremić (svi iz Prijedora), delegat: Zoran Vujat (Gradiška), kontrolor: Siniša Radić (Laktaši).

Slavija – Kozara, sudije: Mario Jelić, Dejan Stjepanović (oba iz Banjaluke) i Branimir Đermanović (Čelinac), delegat: Saša Grekulović (Brčko), kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina).

Petak, 19.30 časova

Sutjeska – Drina (Z), sudije: Marko Maksimović, Bojan Maksimović (oba iz Modriče) i Dejan Lazić (Doboj), delegat: Nemanja Kulina (Istočno Sarajevo), kontrolor: Dejan Dabić (Vlasenica).

1Zvijezda 09220070+76
2Sloboda Novi Grad220060+66
3Kozara Gradiška220061+56
4Krupa220041+36
5Omarska211032+14
6Sutjeska Foča211043+14
7Drina Zvornik210141+33
8Borac Kozarska Dubica21011103
9Sloga Doboj21013303
10Slavija210124-23
11Željezničar Sport team210124-23
12Tekstilac200213-20
13Ljubić Prnjavor200214-30
14Alfa Modriča200226-40
15Budućnost200205-50
16Podrinje Janja200208-80