Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u 26.kolu Druge lige grupa Zapad na “Lukama” su pobjedili Progres (2:1). Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena jer su veći dio utakmice imali incijativu i više prilika za gol. Istini za volju gosti su se predstavali u dobrom izdanju imali svoje prilike, koje nisu iskoristili. I da su  odnijeli bod ne bi bilo nezasluženo.

Naime, pri rezultatu 1:1, u 22. minutu drugog poluvremena, najbolju priliku gostiju za gol prokockao je Dragaoslav Vučić. On je sa nekih desetak metara iz izuzetno dobre prilike šutirao prego gola golmana Stjepanovića.

Povela je Sloboda u 45. minutu, golom Dragana Domuzina. Srđan Eskić je  sa desne strane ubacio loptu u petarac, a Domuzin pored dvometraša u odbrani Progresa glavom smjestio loptu u mrežu Bekića. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti kreeću odlučnije u napad i takav plod igre je gol u mreži Slobode. Igrao se 64. minut. Jednu bezazlenu akciju gostiju iskomplikovao je lošom interevencijom domaći golman David Stjepanović. U nastavku akcije najbolji strijelac Progresa Miljan Budić postiže gol za 1:1.

On je iskosa s lijeve strane, pored jednog igrača Slobode oštro šutirao u bliži ugao golmana Stjepanovića, koji je loptu odbio u svoju mrežu.

Gol odluke u 79. minutu postigao je Dragan Domuzin, opet glavom pored visoke odbrane Progresa. Idealno je s lijeve strane centrirao Slavko Anđelić.

Inače, meč je bio bez velikog naboja, a domaći fudbaleri osjetilo se da su u utakmicu ušli malo opuštenije. S druge strane gosti su igrali u “petoj” brzini, pa su se fudbaleri Slobode dobro namučili da pobjede.

Sloboda je prva zaprijetila. U petom minutu Domuzin je bio u “mrtvoj” prilici, ali je lopta završila par centimetara pored desne stative gola Bekića. U 28. minutu zaprijetio je Anđelić. Ošto šutirao a lopta je nekoga zakačila od odbrambenih fudbalera Progresa i pogodila prečku.

Već smo opisali najbolju prilku gostiju u 22. minutu drugog poluvremena, koju nije iskoristio Vučić. A da je pogodio utakmica bi možda otišla u povoljnijem smjeru za Progres. Njemu se u 83. minutu revanširao Dragan Domuzin, koji je sa pet, šest metara šutirao pravo u golmana gostiju Bekića.

Šef stručnog štaba Slobode Darako Maletić, zadovoljan je pobjedom ali ne i u cijelosti igrom svoje ekipe.

-Teška utakmica. Imali smo šansu Domzina u petom minutu i da smo postigli gol utakmica bi sigurno otišla u povoljnijem smjeru u našu korist. Ova utakmica je totalno bila obrnuta u odnosu na onu sa Borcem u Šamcu, gdje smo dominirali stvarali šanse a ostali bez pobjede. Ovo je bila mnogo lošija utakmica. Moram da pohvalim ekipu Progresa, koji su došli rasterećeni i igrali dosta dobro. Bili su pokretljivi, ali mislim da smo mi odigrali ispod našeg nivoa. Jedino gdje smo bili dobri je  rezultat. Uspjeli smo opet na naš neki karakter da pri rezultatu 1:1 da postignemo gol i pobjedimo. I to je u nekom smislu pozitivno, jer igra nije bla na nivou. Moguće da nas je stigao umor, jer smo imali teške prethodne mečeve sa Goricom i Borcem. Neke igrače smo rotirali, nek odmarali za utakmicu sa Slogom u Srpcu. Idemo u Srbac da odigramo dobru utakmicu i da pokušamo do kraja šampionata osvojiti što više bodova. I mi i Sloga smo rasterećeni i želim da odigramo dobru utakmicu. Teren u Srpcu je kvalitetan i očekujem dobru utakmicu – kaže Maletić.

Trener gostiju Dragan Glamočić, i pored poraza zadovoljan je igrom svoje ekipe, koja se mrkonjićkoj publici predstavaila u dobrom izdanju.

– Čestitam igračima Slobode na pobjedi. Mislim da je ovo bila fina utakmica. Da smo dobro igrali i pored svih problema koje smo imali oko sastava. U poluvremenu utakmice dvojica igrača su nam morali da idu na posao. Neki igrači su nam kasnili, jer je radni dan, a svi naši igrači su zaposleni. Mislim da smo pored svih nedaća dali svoj maksimum. Što se tiče Slobode to je dobra ekipa, uigrana i ima dobrog trenera. Želim im svaku sportsku sreću. Mi se okrećemo meču sa Dubravama i imamo kući još jedan zaostali meč. Opstanak je obezbjeđen i sa ove dvije pobjede kući bićemo u gornjem dijelu tabele – rekao je Glamočić,što objektivno po kvalitetu Kneževljani i zaslužuju.

Zanimljivo je i to da je u spisku domaće ekipe u zapisniku za utakmicu bilo devet fudbalera do 21 godinu starosti, a kod gostiju samo četiri. Te da su fudbaleri Slobode, Dragan Domuzin oba gola dao glavom pored odbrambenih fudbalera Progresa koji su viši za glavu od domaćeg napadača.

I još jedna zanimljivost, po završetku meče Dušan Komljenović koji se oženio u subotu za domaće fudbalere, stručni štab i upravu kluba priredio je mali koktel. Uslijedile su čestitke i želje da brak supružnicima Komljenovićima budu dugovječan i uspiješan!

Tekst i foto: Slobodan Dakić