Fudbaleri Rudar Prijedora odigrali su i prvu kontrolnu utakmicu na pripremama na Zlatiboru. Rival je bio crnogorski prvoligaš Dečić, koji je sezonu okončao na trećem mjestu, a na kraju rezultat je glasio 0:0.

Iako bez golova, u premijerligašu iz Prijedora i te kako mogu biti zadovoljni viđenim, jer manje – više tokom cijelog susreta “rudari” su dominirali, a golmani Topalović i Šćekić gotovo i da nisu imali posla u ovom susretu. Trener Nikica Milenković kombionovao je dvije ekipe po poluvrijeme, a zaigrale su i novajlije u “žuto – plavom” dresu.

Utakmicu su počeli: Topalović, Ivetić, Pekija, Danilović, Dojčinović, Radulović, Smajić, Burazor, Stjepanović, Jakupović, Kulenović. U drugom poluvremenu su igrali: Šćekić, Marić, Kruz, Pavlović, Đorđilović, Redžić, Gavranović, Radevski, Basrak, Santos, Glišić.

Već danas slijedi nova provjera, a to je duel sa Novim Pazarom, a do kraja priprema na srpskoj planinskoj ljepotici planirana su još dva duela, i to 2. jula sa voždovcem, te četiri dana kasnije sa Mornarom iz Bara (6. jula).