Posljednji test meč na pripremama na Zlatiboru,  fudbaleri Radnika odigrali su protiv Javora iz Ivanjice, a superligaš Srbije slavio je minimalnim rezultatom 1:0 (0:0). Iako je tim Mladena Žižovića bio ravnopravan rival tokom cijelog susreta, na momente čak i bolji, nije uspio da realizuje svoje prilike, što su Ivanjičani kaznili u 57. minutu i golom nekadašnjeg igrača Radnika Momčila Mrkaića stigli do trijumfa.

Najbolju priliku za Semberce u finišu prvog poluvremena imao je Dejan Maksimović, kada je golman Javora Nemanja Jevrić, uz pomoć prečke, spasio svoj gol. Par trenutaka prije toga i Demir Peco dobro je šutirao, ali je i tada Jevrić bio siguran. Poslije ovog meča, ekspedicija Radnika vraća se u Bijeljinu, gdje će se spremati za dvomeč sa slovačkim timom.

Bila je ovo generalna proba za “plave” pred mečeve kvalifikacija za Ligu Evrope, u kojima će 11. i 18. jula igrati protiv Spartaka iz Trnave.

?⚽МЛАДЕН ЖИЖОВИЋ ТРЕНЕР НАШЕГ ТИМА НЕПОСРЕДНО НАКОН УТАКМИЦЕ СА ЈАВОРОМ⚽?

Posted by FK Radnik Bijeljina on Tuesday, July 2, 2019

JAVOR – RADNIK 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Mrkaić (57). Stadion: Švajcarija na Zlatiboru. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Sofrenić (Bijeljina).

Javor: Jevrić, Amanović, Piščević, Đerić, Josović, Domagić, Cuckić, Kuveljić, Petković, Mrkaić, Marković. Još su igrali: Sević, Krnić, Basarić, Bošković, Cvetković, Maričić, Ilić, Bačanin, Bempah, Dejvid, Jovanović, Bogičević. Trener: Igor Bondžulić.

Radnik: Kozić, Radović, Simonović, Mekić, Sušić, Peco, Maksimović, Šubert, Đurić, Zukić, Popara. Još su igrali: Merajić, Bečelić, Plavšić, Bradonjić, Motika, Gogić. Trener: Mladen Žižović.