Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 8.kolu Prve lige RS zasluženo su na „Lukama“ pobjedili Slogu iz Doboja 3:2. Domaći su stigli do pobjede u završnici meča, a gosti imaju za čim da žele jer su dva puta imali prenost od jednog gola.

Gosti su bolje otvorili meč i u 21. minutu golom Stefana Ilića poveli 1:0. Golu je prethodila greša štopera Slobode Dragoslava Stakića, koji je poklonio loptu Jovi Lukiću, a ovaj idelno poslužio Ilića za vodstvo. Domaći fudbaleri su izjednačili u 34. minutu, golom Želimira Đukerića, nakon sjajne asistencije Miloša Perovića.

Dobojlije se ne predaju i u 43. minutu gol postiže Amar Fočić, za vodstvo od 2:1. On je sjano izveo slobodan udrac sa ivice kaznenog prostora i matirao Mladena Ilića. Domaći fudbaleri dva minuta kasnije poravnavaju rezultat na 2:2. Strijelac je najbolji pojedinac meča Miloš Perović iz penala. Neko od gostujići fudbalera u svom kaznemom prostoru srušio je Vladana Gračanina, a sudija Drako Butulija pokazao na bijelu tačku.

U drugom poluvremenu slika na terenu drugačija. Domaći fudbaleri pojačavaju ritam i stvaraju šanse za pogodak. Međutim, gola nema mada je lopta dva puta bila u mreži, ali su pogodci poništeni zbog nedozvoljene pozicije Slobodinih napdača, koji su i u ovom meču prokocakali pet, šest stopostotnih prilika za pogodak.

Ipak, u 80. minutu slavlje na „Lukama“. Gol postiže Mihajlo Savanović , na asistenciju Igora Mirkovića.

Trener Slobode Čedomir Ćulum zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe u drugom poluvremenu.

– Loše smo otvorili meč i iz dvije naše indivdualne greške primili dva gola. Na taj način gostima smo omogućili da se organizovano barane i iz kontranapada ugrožavaju naš gol. U drugom poluvremenu pokazali smo volju, želju, karakter i kvalitet i zasluženo došli do pobjede – rekao je Ćulum.

Treneru gostiju Vedranu Softić teško je pao poraz, jer je njegova ekipa igrala dobro i dva puta bila u vodstvu.

– Nema šta da zamjerim svojim fudbalerima igrali smo oslabljeni bez tri ključna fudbalera.Svjesno smo prepustili igru Slobodi i iz kontranapada ugrožavali njihov gol i postigli dva pogodka.Ostaje žal što nismo  osvojili bodove, jer dva gola smo postigli na gostovanju i opet se kući vraćamo bez bodova- rekao je Softić.