Sloga Meridian upisala je svoju prvu, istorijsku pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH. Četa trenera Zorana Ćurguza ubjedljivo je slavila protiv trebinjskog Leotara sa 4:0 i tako nastavili da sanjaju svoj predivan san i poslije 2 odigrana kola imaju 4 boda, dok je Leotar ostao na jednom bodu.

Dobojlije su potpuno nadigrale Trebinjce i ispratili ih sa četiri gola u mreži. Najbolji akter utakmice, Luka Kulenović u 36. minutu trese mrežu Leotara. Zajić je iz auta, sjajno uputio loptu u prazan prostor, Kulenović je odlično ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem postiže gol za 1:0. Golman gostiju Puletić slabo je reagovao u ovoj situaciji. U 44. minutu, golman Leotara, Puletić je otišao u “prazno”, stvorila se konfuzija u odbrambenim redovima gostiju, što koristi Janković za 2:0.

Dobojska ekipa već u 48. minutu, povećava na 3:0, kada kontranapad realizuje Kulenović. Mogao je kapiten Sloge Meridian, Milaković da se upiše u strijelce, u 57. i 62. minutu, ali nije uspio realizovati dobre prilike. Potom se igra nekako primirila, da bi u 78. minutu, Hasanbegović, nakon kornera, bio najviši u skoku za konačnih 4:0.

Treba pohvaliti i sudijsku trojku na čelu sa Admirom Musićem iz Sarajeva, koja je besprijekorno odsudila ovu fer i korektnu utakmicu, a svakako da su im u tome pomogli igrači obje ekipe.

Malo ko je očekivao da će novajlija iz Doboja poslije duela sa srpskim premijerligašima Borcem i Leotarom uspjeti stići do pobjede i remija, a igra u ova dva meča, pokazuje da će Dobojlije biti tvrd orah za mnoge ekipe. Posebno treba istaći da su oba meča odigrali u Modriči, jer se stadion “Luke” u Doboju “sređuje” za premijerligaške utakmice.

U narednom kolu, Sloga Meridian gostuje Sarajevu, dok će Leotar, na svojim “Policama” dočekati Zrinjskog.

SLOGA MERIDIAN – LEOTAR 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kulenović (36), 2:0 Janković (44), 3:0 Kulenović (48), 4:0 Hasanbegović (78).

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: 1.500, sudija: Admir Musić, pomoćnici: Moamer Čaušević i Edin Redžović (svi Sarajevo), delegat: Jasmin Memišević (Breza), kontrolor suđenja: Asmir Budimlić (Bihać).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Kujundžić (od 63. Dadić), Stapić, Hasanbegović, Šaula, Janković (od 63. Stevanović), Popara, Zajić (od 80. Čolić), Milaković (od 80. Baštić), Đorić, Kulenović (od 86. Jašarević). Trener: Zoran Ćurguz.

LEOTAR: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Perišić (od 61. Milić), Cvetković, Todorović (od 80. Albijanić), Aćimović (od 84. Vulić), Matković, Đuderija (od 46. Kordić), Pervan (od 61. Karić). Trener: Marko Vidojević.