Fudbaleri Radnika su u 15. kolu upisali tri boda na strani, savladan je Velež rezultatom 2:1. Radnik je na megdan Veležu stigao sa novim trenerom. Velibor Đurić preuzeo je tim od Vlade Jagodića i odlično je startovao, Radnik je stigao do velika tri boda u borbi za ostanak.

Radnik je poveo u 30. minutu. Nakon kornera, Ivan Šubert loptu je ubacio na drugu stativu, Faruk Gogić spušta loptu do Esmira Hasukića, koji pogađa mrežu Veleža – 1:0.

Nakon primnjenog gola Mostarci kreću ofanzivnije prema golu radnika ali bez puno uspjeha, pa su ’’Plavi’’ na poluvrijeme otišli sa golom prednosti.

U nastavku susreta otvorena igra domaćeg sastava, dok se Radnik opredjelio na odbranu sopstvenog gola. Ipak, Velež je do izjednačenja došao u 84. minutu, Samir Radovac je raspalio po lopti sa tridesetak metara i lopta je završila iza leđa odličnog čuvara mreže Semberaca Sameda Hodžić – 1:1.

Radost domaćina kratko je trajala, grešku u odbrani Veleža sjajni koristi Bojan Marković, koji pronalazi Kenana Šarića kome nije bilo teško dovesti svoju ekipu u vođstvo od 2:1.

Šarić je nakon velike radosti skinuo dres, te mu je glavni arbitar na utakmici Luka Bilbija iz Banja Luke pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton. Do kraja susreta domaći sastav nije uspio iskoristi igrača više u polјu, pa je Radnik stigao do velika tri boda u borbi za opstanak.

VELEŽ – RADNIK 1:2 (0:1)

Strijelci: Radovac u 84. minutu za (Velež), Hasukić u 30 i Šarić u 87. minutu za (Radnik). Stadion: ’’Rođeni’’ u Mostaru. Bez gledalaca. Sudija: Luka Bilbija (Banja Luka). Žuti kartoni: Zelјković, Ovčina, Anđušić, Hasanović, Ćosić (Velež), Hasukić, Marković, Sušić (Radnik). Crveni karton: Kenan Šarić u 87. minutu (Radnik).

VELEŽ: Kačavenda, Radović (od 46. minuta Ovčina), Zvonić, Zelјković (od 55. minuta Isić), Pršeš (od 63. minuta Vehabović) , Ćosić, Cvijanović (od 55. minuta Peco), Brndao, Hasanović, Alčin (od 46. minuta Anđušić), Radovac.

RADNIK: Hodžić, Sušić, Motika (od 77. minuta Vasić), Urošević, Blagojević, Ristanović, Gogić (od 46. minuta Popara), Pantelić (od 64. minuta Marković), Šubert, Todorov (od 90+1. minuta Batar), Hasukić (od 64. minuta Šarić).