Fudbaleri Borca doživjeli su i treći poraz na pripremama u Antaliji, pošto je od njih bolji bio Dinamo iz Batumija, gruzijski prvoligaš (2:0).

Bila je to još jedna dobra provjera za izabranike Marka Maksimovića, ali i gorka pilula, jer se pokazalo da ekipe sa istoka baš i ne leže Borcu.

Zaprijetili su Gruzijci u 14. minutu preko Teidia, ali njegov udarac završava preko gola. U 14. minutu Zakarić je centrirao sa desne strane, a Meleg sa pet metara šutira glavom pravo u golmana Alavadzea. U 24. minutu odlična prilika za Dinamo. Poslije centaršuta sa desne strane Nikabadze je glavom sa pet metara šutirao pored desne stative Lakićevog gola.

U 35. minutu najbolja situacija za Borac, 2 na 1 Meleg sa lijevog krila za Zakarića, ovaj sa 14 metara poteže preko gola.

U nastavku susreta oba trenera izvršila su veliki broj izmjena, a Dinamo je poveo evrogolom Mahuašvilija u 65. minutu, kada je punom snagom potegao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, pogodivši rašlje gola Borca.

Šest minuta kasnije, novi hladan tuš za “crveno-plave, još jedan prelijep gol Dinama, potegao je sa ivice šesnaesterca Sijavadze, i ponovo pogodio same rašlje, za 2:0.

U prve dvije kontrolne utakmice u Antaliji Borac je poražen, prvo od prvoligaša iz Uzbekistana Kizilkuma (0:1), te od Šahtjora iz Donjecka (0:2), a očekuje ih još duel sa Krila Sovjetov, 12. februara, da bi dva dana kasnije ekspedicija “crveno-plavih” krenula kući za Banjaluku.

BORAC – DINAMO BATUMI 2:0 (0:0)

Strijelci: 0:1 Mahuašvili (65), 2:0 Sijavadze (71). Stadion: Hotel “Titanik” u Beleku. Sudija: Melih Barjaktar (Turska). Žuti kartoni: Šikanjić, Lukić (Borac), Gagušidze, Teidi (Dinamo Batumi).

Borac: Lakić, Dujaković, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Meleg, Bosančić, Šikanić, Zakarić, Mehanović. Još su igrali: Borovčanin, Lukić, Georgiev, Vranješ, Mols.

Dinamo Batumi: Alavadze, Čabradze, Azarovi, Zargvašvili, Mandžgauze, Teidi, Zaria, Tevdoradze, Grozurek, Nikabadze, Gegušidze. Još su igrali: DŽigauli, Lašačaladze, Panesulgija, Sijavadze, Azatski, Mahušašvili.