Naprijed je nastavio niz nepobjedivosti na svom stadionu, pošto je u premijernoj utakmici 12. kola na regionalnom Zapadu savladao Milan sa 2:0. Krajnji rezultat ne pokazuje šta se sve zbivalo na terenu, jer i gosti iz Kosjerova imali su svoje prilike da okrenu tok utakmice u svoju korist. Ovaj put Naprijed je iskoristio svoje prilike i zasluženo slavio, pa sada četa sa “Mejdana” ima 17 bodova na svom kontu i mnogo mirnije ulazi u nastavak sezone.

Prvo poluvrijeme obilježio je golman Naprijeda Nikola Diljević koji je sa dvije fantastične odbrane spriječio vodstvo gostiju. Jedna akcija Naprijeda u 37. minutu bila je dovoljna da poslije gužve i odbijanca od golmana Stojanovića Glamočić pospremi u mrežu za 1:0.

U nastavku slična situacija na terenu, a u 70. minutu kolosalna prilika za goste. Galić je izašao sam ispred Diljevića, i kada se očekivao siguran pogodak, uslijedio je lob udarac, ali lopta odlazi pored stative, a sa njom i nade gostiju da mogu do povoljnijeg rezultata u Banjaluci. Pet minuta kasnije velemajstor Dejan Diljević pogađa iz punog trka sa 18 metara za konačnih Naprijed – Milan 2:0.

NAPRIJED – MILAN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Glamočić (37), 2:0 Diljević (75). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Gvozden. Pomoćnici: Milan Joškić i Milan Basrak (svi iz Prijedora). Delegat: Darko Tadić (Prijedor). Žuti kartoni: Kostrešević, D. Diljević, Knežević (Naprijed), Kostić (Milan).

Naprijed: N. Diljević, Ćurković, Kostrešević, Glamočić, Sabljić (od 78. Jovanić), Mirčić (od 34. Jovanić), D. Diljević (od 90. Knažavić), Jotanović, Batos, Veselinović, Knežević.

Milan: Stojanović, Kostić, Kozomara, Telić, Konić (od 57. Pešević), Mihajlović, Galić, Vujaković (od 79. Smiljanić), Janjić, Jokanović, Čolić.