Derbi 1. kola banjalučke “bundeslige” između Rekreativa i Vrbasa završen je bez pobjednika (1:1), iako su izabranici trenera Slađana Peulića u ovaj duel ušli ko blagi favoriti.

Rekreativo je poveo u 42. minutu pogotkom Žugića, ali gosti iz Šehera, poravnavaju rezultat preko Sladojevića u 62. minutu iz kaznenog udarca.

REKREATIVO – VRBAS 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Žugić (42), 1:1 Sladojević (62, penal). Stadion: “Dr Nele Karajlić”, igrano bez publike. Sudija: Dejan Kičić (Čelinac). Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Duška Vučetić (oboje iz Banjaluke). Delegat: Goran Jeličić (Banjaluka). Žuti kartoni: Vukoman, Bosančić (Vrbas).

Rekreativo: Blagojević, Bodo (od 70. Radujković), Petrović (od 80. Jošić), Railić, Marković, Žugić, Mitrović, Orašanin (od 70. Zeljković), Munjiza, Malić (od 80. Jeremić), Jokić.

Vrbas: Čejić, Damjanović, Vukoman, Bosančić, Sladojević (od 80. Sebai), Budić, Vuković (od 70. Trtić), Kežić (od 29. Kežić), Ninković, Trivunović, Živković (od 70. Jorgić).