Fudbaleri Slobode slavili su u petom kolu m:tel Prve lige Republike Srpske, savladavši u derbiju Krupu (0:1), čime su prekinuli niz nepobijedivosti sastava iz kanjona “Tijesno”. Iskreno, više se očekivalo od obje ekipe, koje gaje visoke ambicije, a na kraju kada se pogleda, gol iz greške, i jedna mrtva šansa, premalo su za ono što su očekivali brojni ljubitelji fudbala u Srpskoj od ovog duela.

Prva je zaprijetila Sloboda u petom minutu. Kesić je oprobao udarac sa 18 metara, a Damjanović pomalo nesigurno boksovao loptu u korner. U kontranapadu odlično je prošao Mrzić, ali posljednji korak je bio “prespor”, pa je Todorović pravovremenim izlaskom na vrijeme otklonio opasnost. U narednih 30ak minuta igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez pravih prilika, ponekad i preoštro, ali opet u granicama fer-pleja, jer težina derbija učinila je da oba sastava ne pokažu ono, što uistinu znaju i mogu. Nekoliko opasnih napada izvela je Krupa oko 40. minuta, a Rudan je pokušao glavom, ali lopta je završila pravo u naručju golmana Todorovića.

I onda u 45 . minutu zicer domaćina, ali bez realizacije! Kontranapad je maestralno izveo Mrzić, uputio loptu u prostor, Perović propustio, a Nuhanović u punom naletu sa 7-8 metara šalje loptu preko gola, a već su je na stadionu vidjeli svi u mreži. Jednostavno, prilika, koja se teže promašuje, ali u fudbalu se to često dešava.

U 57. minutu lukavo je pokušao Luka Babić, ali Todorović paradom zaustavlja taj pokušaj. I onda gosti iz Novog Grada dolaze u vodstvo, gotovo iz ničega. Veoma loš deganžman golmana Damjanovića, koji je u konačnici završio rezantnim udarcem Alića sa 16 metara, i lopta se zakoprcala u mreži domaćina! U sudijskoj nadoknadi odlična prilika za Krnetu, ali njegov pokušaj odlično zaustavlja Todorović.

Do kraja meča gosti su uspješno odolijevali pravoj kanonadi domaćina, i pomalo neočekivano izašli su kao pobjednici iz derbija, od kojeg se mnogo, mnogo više očekivalo……

KRUPA – SLOBODA NG 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Alić (65). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 500. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Dejan Lazić (Doboj). Četvrti sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti kartoni: Rudan, Redžić, Krneta (Krupa), Kruz, Saletović, Franko (Sloboda) trener Darko Vojvodić.

KRUPA: Damjanović, Redžić, Rudan (od 55. Pavlić), Perović (od 78. Nikodinović), Đekić, N. Babić (od 67. Krneta), Mrzić, Nuhanović (od 78. Hadžić), Leli (od 78. Bubić), Đenaro, Petrović, Ristanović.. Trener: Vladimir Ilić.

SLOBODA (NG): Todorović, Vejnović, Dodig, Abrego, Samardžić, Srepaldi (od 86. Smajić), Račić, Kesić (od 90. Radišić), Fontemači, Saletović, Alić. Trener: Darko Vojvodić.