Utakmica prvog kola Druge lige-grupa Zapad između Slobode i Ukrine na stadinu “Luke” osim pobjed domaćih fudbalara od 4:1 i promašaja velikog broja stopostotnih prilika domaćina, biće upamćena i po debiju dvojice dječaka za prvi tim. Riječ je o 16-ogodišnjem Aleksandru Stanišiću i Vladanu Todoroviću. Ova dvojica golobradih dječaka zvanično su debitaovali za prvi tim u jednoj prvenstvenoj utakmici.

Naime, Vladan Todorović u igru je ušao u 80. minutu zamjenivši Srđana Mrzića, a Aleksandar Aco Stanišić u istom minutu umjesto Ognjena Soldata.

Trener Igor Mirković, kaže da je riječe o izuzetno talentovanim dječacima, koji su prošlu fudbalsku školu Fudbalskog kluba Sloboda. I da vjeruje da je pred njima izgledna karijera, ukoliko nastave da vrijedno treniraju i posvete se fudbalu.

Zanimljivo je da na spisku rezervnih igrača bio isto tako šesnestogodišnji dječak Dušan Travar, koji igra na poziciji golmana. I on  čeka svoju priliku da debituje za prvi tim u prvenstvenoj utakmici. Mada je u pripremnom periodu branio na više mečeva, zbog povrede golmana Đure Kačavende i odlaska Filipa Ratkovića.