Fudbaleri Crnog Vrha iz Jaružana odigrali su i više nego uspešno jesenje deo polusezone kao debitanti na drugoligaškom zapadu Republike Srpske!

Nakon petnaest odigranih utakmica zauzeli su vrlo dobru devetu poziciju sa upisanih pet pobeda, isto toliko neriješenih utakmica i četiri poraza uknjiživši 20 bodova, iako su relativno kasno saznali da će igrati Drugu ligu i imali su mnogo manje vremena za pripreme u odnosu na ostatak ekipa.

Najveći poraz ekipa mi Jaružana imala je u komšijskom derbiju protiv trnske Sloge od koje su izgubili rezultatom 4:0.

Titulu naboljeg strijelca u ekipi dijele Filip Cvjetić i Dejan Tatić koji su po četiri puta pogađali protivničke mreže.

Dejan Subić je igrač koji je proveo najviše vremena proveo na terenu (1.205 minuta).

Nenad Račić, prvi čuvar mreže, kapitesku traku je ponio je četrnaest puta i proveo među stativama 1.170 minuta.

-Nakon istorijskog uspjeha i plasmana u Drugu ligu Republike Srpske, naša ekipa odigrala je sasvim solidnu polusezonu osvojivši 20 bodova i plasman na deveto mjesto. Na nekoliko utakmica smo sigurno mogli ostvariti i bolji rezultat, i uz činjenicu da smo prilično kasno dobili odluku o plasmanu u drugu ligu i same pripreme su kasnile kao i dovođenje nekoliko novih igrača, zadovoljni sa debitantskim nastupom. Od petnaest utakmica izgubili smo samo pet, i u gotovo svim utakmicama bili smo približno ravnopravan protivnik iskusnijim ekipama u ovom rangu takmičenja – naglasio je trener Dalibor Balaban.

On je pohvalio rukovodstvo kluba, ali i stakao šta očekuje na proljeće.

– Uz fantastične uslove u Fudbalskom klubu Crni Vrh, kojom su impresionirane sve ekipe oko organizaciju na kojoj bi pozavidjeli mnogi klubovi u višem rangu takmičenja, cilj klupske uprave je da postanemo stabilan drugoligaš, a ako bude prilike da u proljetnom dijelu sezoni krenemo ka vrhu tabele. Iskoristićemo pauzu za analizu kako bi u nastavku prvenstva ostvarili što bolji rezultat. Odgovoran rad prvog čoveka uprave kluba Miroslava Ćetojevića i ostalih članova uprave kluba, kao i sportskog direktora Slobodana Crnatka uz zalaganje naših igrača, vjerujem u realizaciju svih naših ciljeva – podvukao je Balaban.