Fudbaleri Tekstilca odigrali su susret bez golova protiv banjalučkog Željezničar Sport team na otvaranju proljećnog dijela sezone (0:0).

“Krojači” su imali apsolutnu dominaciju u posjedu lopte u prvom poluvremenu, ali uprkos trudu i zalaganju, odbrana gostiju nije imala previše posla. Prvi su priprijetili Banjalučani, ali je dobar udarac Petrovića sredinom prvog dijela zaustavio golman Simić. Najbolji priliku za Tekstilac imao je Janjušević krajem prvog dijela. Nakon dodavanja napadača Kojića, hitri ofanzivac se sjajno oslobodio protivnika, ali je njegov udarac zaustavio golman Tamindžija.

“Krojači” su atake nastavili i u nastavku, a već u prvim minutama drugog dijela udarac glavom Kojića, nakon ubacivanja iz ugla, otišao je par centimetara iznad prečke. Isti igrač imao je sjajnu priliku i sredinom drugog poluvremena ali je nakon gužve u kaznenom prostoru iz dobre situacije šutirao snažno i po sredini gola, pa je Tamindžija loptu odbio u korner. Posljednjih dvadeset pet minuta susreta “dobio” je i jedan od bisera omladinske škole Bašić, ali ni njegovih nekoliko dobrih solo akcija nisu rezultirale toliko željenim pogotkom. Dobru priliku iz kontri Željezničar je imao preko Blanuše, ali na kraju je ostalo nih početnih 0:0.

TEKSTILAC – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 0:0

Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Bojan Eremić i Mladen Stupar (oba iz Prijedora). Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina). Kontrolor: Budimir Mihajlović (Zvornik). Žuti kartoni: Đuričić (Tekstilac), Đogić (Željezničar ST).

Tekstilac: Simić, Živković (od 64. Marić), Vuković, Ćorić, Jolović, Đuričić, Hamzić, Prljeta, Janjušević (od 85. Brković), Perić (od 64. Bašić), Kojić. Trener: Dario Purić.

Željezničar Sport team: Tamindžija, Sladojević, Blanuša, Ivić (od 66. Janković), Savanović, Kerezović, Baštić, Jovandić (od 88. Kostadinović), Ružičić, Đogić, Petrović (od 90. Stijaković).