Sloga Srbac je pretrpila poraz na domaćem domaće terenu od dSlobode iz Novoga Grada sa 1:4 u okviru 17. kola Druge lige grupe Zapad. Tako je novi trener Zoran Bujić na svojoj premijeri  starovao važnom pobjedom i koliko toliko amortizovao poraz na domaćem terenu od Laktaša u prošlom kolu. Sloboda je do vodstva došla u 17. minutu, kapiten Saša Kovačević sjajno je pogodio sa ivice kaznenog prostora  0:1. Sloga je do poravnanja rezultata došla u 42. minutu kada je Milenko Devušić izašao jedan na jedan sa golmanom Slobode Slobodanom Majkićem, i pogodio za 1:1.

Na samom početku drugog dijela igre gosti dolaze do novog vodstva.  Akcija je išla po desnoj strani, lopta je ubačena u kazneni prostor, a na prvoj stativi Marko Tica šalje loptu iz leđa golaman Sloge Babića. Mogla je Sloga do poravnanja rezultata u 68. minutu, kada je jedan igrač Slobode igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija  Dragan Todić pokazao na bijelu tačku, ali Ranko Babić nije uspio da realizuje jedanaesterac.

U 74. minutu Sloboda je ostala sa igračem manje, jer je Dejan Mijić koji je u igru ušao na poluvremenu umjesto kapitena Saše Kovačevića morao na prijevremeno tuširanje zbog dva žuta kartona. Tad su se svi na Gradskom stadionu u Srbcu ponadali da će Sloga doći barem do boda ili možda do sva tri. Hladan tuš za domaću publiku servirao je Duško Vranješević u 80 minutu kada se ušetao u kazneni prostor i precizmi udarcem pogodio za 1:3. Konačan rezultat postavio je Ljuban Antonić nako brzog kontranapada u 86 minutu.

Prezadovoljan sam igrom i pristupom svojih igrača, jer poslije nokauta što su doživjeli u prošlom kolu očekivao sam da će biti teško. Međutim, igrači već usvajaju moj sistem rada i moje zahtjeve i taktički odgovornom igrom smo došli do bodova i sad imamo vremena da se još bolje pripremimo.  Kada je u pitanju jurnjava za prvim mjestom, znamo svi kolika je razlika i da zavisimo od drugih, ali do zadnjeg minuta  nema predaje, jer ima još dosta kola da se igra i prvenstvo je tek počelo i najmanji kiks vodeće ekipe pokušaćemo da iskoristimo – istakao je trener Slobode Novi Grad, Zoran Bujić.

SLOGA (S) – SLOBODA (NG) 1:4 (1:1)

Strijelci:0:1 Kovačević (17), 1:1 Devušić (42), 1:2 Tica (47), 1:3 Vranešević(80), 1:4 Antonić (86). Stadion: Gradski u Srpcu.  Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Todić. Pomoćnici: Darko Vukojević i Milan Todorović (svi iz Doboja).  Žuti kartoni: Kutić, Zukanović, Malbašić (Sloga Srbac), Mrkić, Elijazović, Vranešević, Mijić (Sloboda). Crveni kartoni: Husejin Zukanović (Sloga Srbac) u 90. minutu,  Dejan Mijić (Sloboda NG) u 74. minutu.

Sloga (S): D. Babić, Kutić, Ilić, S. Ugren, Devušić, Savić, R. Babić(Grbić), Nježić (od 50.Vindžanović), M.Ugren (od 59. Malbašić), Zukanović, Janković.

Sloboda (NG): Majkić, Tica, Ćulibrk, Golić, Mrkić (od 90. Bajrektarević), Antonić, Kovačević (od 46. Mijić), Elijazović, Žujić, Vranešević (od 86. Babić), Savanović.