OFK Polet Brod na “Kolumbijsku vezu” igra kao preporođen ovog proljeća!

Dvije veoma važne pobjede koje su ih vinule daleko iznad opasne zone, a posljednja u nizu bila je u Žeravici, tradiocionalno domaćinskom terenu, gdje su bili bolji od Jedinstva (1:2).

Trener -igrač Bojan Petrić sjajno je posložio svoju ekipu i na neki način nadmudrio svog trenera iz igračkih dana u Borcu, gdje mu je “šef” bio Velimir Stojnić.

Poveli su gosti u 20. minutu preko Marinkovića, a odmah u nastavku meča Kampaz je zaledio Žeravicu za 0:2. Sve što je Jedinstvo uspjelo napraviti jeste počasni pogodak i to iz jedanaesterca Dejana Diljevića u 76. minutu.

Ove dvije ekipe sada su zamijenile pozicije na tabeli, drugoligaš iz Broda je sada 10. sa 24 boda, a Jedinstvo je jednu poziciju niže i sa bodom manje.

JEDINSTVO – OFK POLET 1926 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Marinković (20), 0:2 Kampaz (46), 1:2 Diljević (76, penal). Stadion: “SC Drago Kovačević”. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor). Pomoćnici: Radoslav Ćetojević (Banjaluka) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Kontrolor: Ljubiša Kuvalja (Srbac). Žuti kartoni: Vranić-Budimović, Šakotić, Diljević, Đurđić (Jedinstvo), Valensija (OFK Polet 1926). Crveni karton: Ilija Jovičić (OFK Polet 1926) u 89. minutu.

Jedinstvo: Vojvodić, Jarić, Vranić-Budimović (od 58. Đurđić), Šakotić (od 86. Delibašić), Hamzić, Galić, Gavrić, Diljević, Petković, Ćetojević, Kulišić (od 80. Budimović).

OFK Polet 1926: Valensija, Pejičić, Petrić, M. Grozdanić, Tomičević (od 58. Lučanović), S. Grozdanić, Kampaz, Lekić, Kamilo (od 19. Mišić), Marinković (od 90+5 Ignjatić), Jovičić.