Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u 13. kolu Druge lige-grupa Zapad u Hambarinama kod Prijedora izvojevali su značaju pobjedu, savladali su ekipu Brdo sa 2:1. Ovom pobjedom Mrkonjićani su i dalje u trci za jesenju titulu sa Laktašima.

Očito je da će u narednom kolu, u nedjelju na “Lukama”, u derbiju jeseni biti odlučeno pitanje jesenjeg prvaka. Domaćim fudbalerima odgovara samo pobjeda, dok bi gosti i sa nerješenim rezultatom bili prvi.

Utakmica u Hambarinama, sigurno je bilo najteže gostovanje Mrkonjićanima u jesenjem dijelu šampionata. Poznato je da ekipa Brda na svom terenu igra odlično. I da teško gubi utakmice.

Fudbaleri Slobode odlično su otvorili utakmicu i u 25. minutu golom Srđana Mrzića došli u vodstvo. Samo što su krenuli s centra fudbaleri Brada su poravnali rezultat na 1:1. Odbrana Slobode je kiksala. Jedan od domaćih fudbalera srušen je u kaznenom prostoru Slobode. Sudija Dean Jelić iz Teslića, opravdano je pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio kapiten Haris Harambašić i savaladao Filipa Ratkovića za 1:1.

Međutim, fudbaleri Slobode nisu stali i u 32. minutu 2:1 za goste. Strijelac Dragan Domuzin, nako dobre akcije gostujućih fudbalera. S tim rezultatom se otišlo na odmor, pa se očekivalo da će gosti novim golom ovjeriti pobjedu.

Međutim, u drugom poluvremenu druga priča na terenu. U igri gostiju osjetio se pada koncetracije, pa su domaći fudbaleri sve više prijetili pred golom Slobode. I u 84. minutu kolosalna šansa za domaći sasatav. Na jednu ubačenu loptu golman Filip Ratković nespretno je intervenisao i skrivio penal. Sudija Dejan Jokić opravdano je dosudio najstrožiju kazanu. Loptu je na bijelu tačku namjestio, opet kapiten Brada Haris Harambašić. Međutim, njegov udarac odbranio je Filip Ratković i obezbijedio svojoj ekipi važnu pobjedu.

Treba reći da su fudbaleri Slobode i u ovom meču pokazali da su pravi “majstori” u promašivanju sto postotnih prilika za gol. Napadači tima sa “Luka” pogodili su dva  puta prečku i jednom stativu. Promašili još nekoliko prilika za gol.

Istini za volju svoje prilike imali su i domaći fudbaleri, koji su dali sve od sebe da stignu do pobjede. Međutim, nisu uspijeli više od časnog poraza. Ono što je za pohvalu obe ekipe igrale su korektno i fer, pa je fudbal još jednom pobjedio.

Za pohvalu je dobro suđenje sudije Dejana Jelića iz Teslića i njegovih pomoćnika Slaviše Mitrovića iz Šamca i Ljubiše Lukića iz Modriče. Na njihovo djeljenje pravde ni riječi zamjerke nemaju u taboru Mrkonjićana iako su za Brdo dosudili dva penala.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe samo u prvom poluvremenu.

-Čestitam momcima na pobjedi, ali i domaćim fudbalerima na fer igri. Čestitam domaćnima na korektnom dočeku. Bila je to za nas izuzetno teška i važna utakmica. Osim pobjede, za nas nije dolazio u pitanje drugi rezultat. I kada se sve sabere mislim da smo zasluženo pobjedili, mada smo u većem dijelu drugog poluvremna imali pad u igri. Naime, u sastavu smo imali nekoliko „rovitih“ fudbalera. Problem je što smo u kratkom roku ostali bez Siniše Lazendića i Pere Vučovića, koji su na školovanju u Policijskoj akademiji, te Aleksanda Munjize koji ima povredu, golmana Nikole Kljajića…U Hambarinama nije mogao igrati ni Siniša Maksimović, koji se žali na povredu. I pored svih nedaća uspijeli smo da pobjedimo. Želim da istaknemo da smo prvo poluvrijeme odigrali dobro i postigli dva gola i pogodila tri puta okvir gola. U drugom poluvremenu nije to ni blizu bila igra kao u prvom poluvremenu. Ipak, i sa takvom igrom smo imali dvije , tri prilike za pogodak. I onada u 84. minutu opravdano osuđen penal za Brdo. Kiksao je golman Filip Ratković, ali je svoju grešku ispravio i odbranio šut Harambašića. Želim da pohvalim sudijsku trojku na čelu sa Dejanom Jelićem, koje je odlično sudila. Oba penala su opravdano dosuđena i mi sa te strene nemamo ni jednu zamjerku – kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana, kaže da u narednih sedam dana treba ekipu dobro “oporaviti” i  pripremiti za meč sa Laktašima.

– Sedam dane je pred nama da se dobro pripremimo za meč sa Laktašima. Očekujem dobru utakmicu i povoljan rezultat za nas – kaže Mirković.

Tekst i foto: Slobodan Dakić