Uzbudljivo 6. kolo na regionalnom Zapadu, nekoliko derbija, preokreta, i dobrog fudbala…..

Lider iz Kozinaca ne posustaje! Prošli su neokrznjeni i kroz Kotor Varoš, iako se činilo da bi mogli zapeti, ali Behara i društvo su preokrenuli tok meča na svoj mlin i na kraju slavili 1:3, pobjedu koja ih ostavlja na vrhu, ali sada su usamljeni sa 16 bodova na svom kontu.

Uzbudljivo je bilo i u Kozarcu, gdje je Bratstvo zaustavilo Slogu Dipo (3:2), a svih pet pogodaka viđeni su u prvih 29 minuta igre! Domaćin je vrlo brzo poveo sa 2:0, gosti iz Gornjih Podgradaca su se vratili, ali Armin Mešić je het-trikom zaementirao bodove domaćinu.

Lijevče je u tvrdom meču bilo bolje od Lauša (1:0), pogodak Ljepojevića u 30. minutu bio je dovoljan da tri boda ostanu u Novoj Topoli.

Bod sa “Rosulja” nosi Kozara (1:1) koja igra sve bolje i bolje, već imaju 10 bodova i za navajliju sasvim pristojna zaliha u prvih šest kola.

Prvu pobjedu u šampionatu ostvarila je i Sloga Rakelići koja je bila bolja od Plamena, iako su gosti dugo vodili, sa dva pogotka Dragića domaćin je došao do prva tri boda u sezoni.

Tri boda za Dragojač nosi i Polet Krajišnik (1:3), koji je tako ostavio Karanovcu fenjer sa samo jednim bodom na svom kontu.

Rezultati 6. kola:

13 Skojevki – Budućnost 4:1 (Malbašić ‘22, Kovljen ‘29, ‘70, Čikić ‘65 – Zdjelar ‘26)

Krajina – Kozara (DO) 1:1 (Ratković ‘8 – Zolak ‘81)

Karanovac – Polet Krajišnik 1:3 (Babić ‘28 – Škrbić ‘50, Vasić ”55, ‘88 penal)

Sloga Rakelići – Plamen 2:1 (Dragić ‘60 penal, ‘76 – Babić ‘7)

Bratstvo Kozarac – Sloga Dipo 3:2 (Mešić ‘3 penal, ‘12, ‘29 penal – Đorđić ‘17, Perić ‘22)

Mladost – Bratstvo Kozinci 1:3 (Jošić ‘12 – Glamočak ‘39 autogol, Behara ‘58, Stjepanović ‘65 penal)

Lijevče – Lauš 1:0 (Ljepojević ‘30)