Fudbaleri Borca pobijedili su u finalu 21. izdanja Kupa grada Banjaluka ekipu Krupe sa 5:4 i to tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca i na taj način po deveti put trijumfovali u ovom takmičenju. Prethodno, regularnih 90 minuta, završeno je bez pobjednika, 1:1.

”Crveno-plavi” su nešto bolje otvorili ovu utakmicu i preko Ivana Delića imali dvije prilike, ali je u oba navrata Mladen Ilić bio na visini zadatka. Prvu pravu priliku Krupa je imala u šestom minutu kada je Elvir Koljić odlično uposlio Miljana Ljubenovića, a ovaj u dva koraka pretrčao Iliju Danilovića i izašao sam ispred Asmira Avdukića i onda umjesto u mrežu, šalje loptu pored gola.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Krupa stiže do vođstva. Prvi korner za svoj tim izveo je Ljubenović, odlično je u srcu šesnaesterca pronašao Koljića koji je bio najviši u skoku, a onda sjajnim šutem glavom, od zemlju, pogodio rašlje protivničkog gola.

Međutim radost navijača Krupe trajala je svega četiri minuta. Ivan Delić oštro je izveo korner, poslao upotrebljivu loptu na prvu stativu gdje je Ilija Danilović samo malo ”češe”, dovoljno da ona prevari sve odbrambene igrače Krupe i završi na drugoj stativi gdje je ostao potpuno zaboravljeni Boris Raspudić kojem nije bilo teško da pogodi za izjdnačenje.

Malo ko je mogao da pretpostavi da će ovo biti i konačni rezultat jedne krajnje zanimljive i borbene, ali i zaista fer i korektne utakmice iako su oba rivala do kraja meča propustile da realizuju po nekoliko veoma povoljnih prilika.

U prvom dijelu Avdukić je zaustavio topovski šut Ljubenovića, dok je publiku na noge digao Delić atraktivnim šutem ”makazicama”.

finale kupa grada

U drugom poluvremenu je tempo igre nešto opao, ali je i dalje imalo šta da se vidi, stvoreno je nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo pa se pristupilo izviđenju jedanaesteraca.

U šutevima sa ”bijele tačke” fudbaleri Borca imali su nešto više koncentracije, pogađali su Raspudić, Radulović, Puzigaća i Đorđević, dok je Kunić šutirao preko gola, a šut Delića zaustavio Ilić.

Kod Krupe, precizni su bili Milutinović, Dujaković i Vukotić, dok je šuteve Koljića, Aleksića i Milanovića odbranio Avdukić.

Nakon utakmice medalje za drugo mjesto te pehar fudbalerima Krupe uručio je Dragan Banjac, načelnik Odjeljenja za sport u Gradskoj upravi, dok je pobjednički pehar i medalje igračima Borca uručio gradonačelnik Banjaluke Igor Radojčić.

BORAC – KRUPA 1:1 (PENALIMA 5:4)

Strijelci: 0:1 Koljić (10), 1:1 Raspudić (14). Stadion: Gradski. Gledalaca: 3.500. Sudija: Ognjen Valjić. Pomoćnici: Milan Docić i Ratko Kunić. Delegat: Milan Vuksan. Žuti kartoni: Vejnović, Kunić, Radoja (Borac), Barić, Vukotić (Krupa). Jedanaesterci: 1:2 Milutinović, 2:2 Raspudić, 2:3 Dujaković, 3:3 Radulović, Koljić, Avdukić brani, Kunić preko gola, Aleksić, Avdukić brani, 4:3 Puzigaća, 4:4 Vukotić, Delić, Ilić brani, Milanović, Avdukić brani, 5:4 Đorđević.

Borac: Avdukić, Vejnović, I. Danilović, Puzigaća, Radoja (74. Guzina), Kunić, Radulović, Raspudić, Đorđević, Delić, Burazor (57. V. Danilović). Trener: Vule Trivunović.

Krupa: Ilić, Redžić (61. Savić), Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Barić (46. Milanović). Trener: Slobodan Starčević.