Fudbaleri Borca savladali su Alfa Modriču 3:1 u posljednjem meču jesenjeg dijela šampionata Prve lige Republike Srpske. Ovom pobjedom u 16. kolu crveno – plavi su kao „jesenji“ šampioni otišli na pauzu sa tri boda više od drugoplasirane Sloge iz Gornjeg Crnjeleva.

Borac je od samog početka bio bolji rival, stvarao šanse, ali se na poluvrijeme otišlo bez golova.

U 3. minutu Kajkut je nakon dobrog prodora Jakupovića po lijevoj strani pokušao, ali je izblokiran.

Minut kasnije Aničić šutira, ali Tripić brani.

Igrao se osmi minut kada je Aničić u dobroj situaciji promašio loptu nakon jednog centaršuta sa desne strane.

Žeravica je dobro šutirao muinut kasnije, ali je ponovo Tripić odbranio.

I u 14. minutu istakao se golman Modriče nakon šuta Kajkuta iz slobodnog udarca.

U 23. minutu Kajkut je ponovo u centru pažnje. Nakon jednog centaršuta sa desne strane glavom je šutirao, Tripić je odletio u prazno. Međutim, udarac Borčevog kapitena odlazi pored gola.

Najbliži golu Borac je bio u 29. minutu, ali je odličan šut Žeravice završio na prečki gola golmana gostiju Tripića.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Aničić je iz dobre pozicije tukao, ali se ponovo istakao Bojan Tripić.

I u drugom djelu Borac je krenuo sa napadima. Bravu gostiju otključao je Jakupović u 55. minutu udarcem glavom na centaršut Stefana Dujakovića.

Na 2:0 povisio je Aničić, 10 minuta kasnije.

Rezervista Šikanjić pogodio je za 3:0 u 73. minutu, a konačan rezultat Borac – Modriča 3:1 postavio je Tadić u 81. minutu, kada je nadmudrio odbranu domaćih.

– Bila je ovo prava prvenstvena utakmica. Razlika u klasi je evidentna. Mogli smo i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali svakako smo zasluženo pobjedili – jasan je bio trener Borca, Darko Vojvodić.

Ekipa će još sedam dana biti na okupu. Obaviće se razgovori sa igračima kojima ističu ugovori, ali i sa onima na koje se ne računa.

Pripreme počinju 15. januara.

BORAC – ALFA MODRIČA 3:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Jakupović (55), 2:0 Aničić (65), 3:0 Šikanjić (71), 3:1 Tadić (81). Stadion: Gradski. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Zoran Radaković i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora). Delegat: Dragan Simić (Šamac). Kontrolor: Ljubo Aničić (Srbac). Žuti kartoni: St. Dujaković (Borac), Tadić, Trifković (Alfa Modriča).

Borac (BL): Trkulja, Bajić (od 76. Kujundžić), Jakupović (od 68. Šikanjić), Kajkut, Ćosić, Žeravica, Mojović, St. Dujaković, Danilović, Mazić, Aničić (od 79. Reljić).

Alfa Modriča: Tripić (od 76. Maslić), Đekić, Osmić, Tadić, Bamburać, Zlatković (od 50. Branković), Šuka, R. Prljeta (od 59. Paležnica), Kojić, Trifković, Perić.