Fudbaleri Borca nisu uzeli duplu krunu, jer su poraženi u finalu Kupa BiH u Zenici od Sarajeva, ali tek poslije izvođenja jedanaesteraca (4:1)! Poslije regularnog dijela igra bilo je bez pogodaka (0:0). Ostaje žal i za tim trofejom, jer “bordo” tim nije ništa pokazao tokom finala….

Kakvu priliku je propustio Elvis Mehanović u 32. minutu! Idealno je centrirao Čavić, a napadač Borca neometan sa 4-5 metara šalje loptu pored gola Kovačevića.

Pet minuta kasnije Ivan Jukić je opasno zaprijetio, udarcem sa 12-13 metara, ali lopta odlazi pored desne stative Borčevog gola.

Strijelci iz penala: Miličević, Velkoski, Mustedanagić, Handžić za Sarajevo, Čavić preko gola, Tahriću brani Kovačević, Uzelac za Borac.

U nastavku meča, prvi je zaprijetio Borac, Stojan Vranješ je iskosa sa desne strane šutirao, ali pravo u Kovačevića.

A, onda u 66. minutu Mešanović izlazi jedan na jedan sa Lakićem, dribla ga, i šalje loptu u praznu mrežu, a onda Đorđe Ćosić uklizava i sa gol linije spašava siguran pogodak!

Pokušava i Vojinović u 72. minutu, ali pored gola. U odličnoj pprilici našao se i Milojević u 85. minutu, izbjegavši ofsajd zamku, ali udarac glavom nije bio kako treba, pa je Kovačević lako primirio loptu.

BORAC (BL) – SARAJEVO 0:0, PENALIMA 4:1

Stadion: Trening centar BiH u Kamberovića polju, igrano bez gledalaca. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Senad Ibrašimbegović (Travnik) i Davor Beljo (Mostar). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Ćosić (Borac), Mešanović, Oremuš (Sarajevo).

Borac (BL): Lakić, Uzelac, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Brtan (od 90. Tahrić), Subić (od 90. Bosančić), Čavić, Vranješ (od 63. Moraitis), Meleg (od 77. Milojević), Mehanović.

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Hebibović (od 85. Mustedanagić), Mešanović, Velkoski, Jukić (od 63. Handžić), Đokanović (od 77. Milanović), Dupovac, Fanimo, Adukor.