Fudbaleri Borca u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji savladali su kazahstanski Kairat (2:1) i nagovijestili da polako, ali sigurno ulaze u formu!

Bilo je to odlično izdanje izabranika Nemanje Miljanovića. U tri minuta blic krig, prvo Meleg iz slobodnog udarca u 14. minutu, a onda i Begić u 17. minutu pogodio mrežu sastava iz Kazahstana. Do kraja poluvremena bilo je još prilika na obje strane, ali mreže se više nisu tresle.

U nastavku meča dosta izmjena na obe strane, tempo je nešto pao, ali “crveno-plavi” su mirno priveli utakmicu kraju za prvi trijumf na turskoj obali i podizanje samopouzdanja u odličnoj atmosferi koje nije manjkalo ni prije ovog duela. Konačan rezultat postavio je Barzegar u 86. minutu poslije solo akcije i odličnog udarca sa ivice šesnaesterca za konačnih Borac – Kairat 2:1.

Borac: Ćetković, Milojević, Vojinović, Kujundžić, Begić, Cucin, Meleg, Čavić, Brkić, Cvijanović, Lukić. Još su igrali: Pavlović, Bošnjak, Drča, Erić, Ćorić, Račić, Subić, Jotić, Ajaz, Vušurović, Moraitis, Kulašin, Jović.

Kairat: Ustimenko, Astanov, Burančiev, Banjik, Kurgin, Adahadžiev, Guraljski, Seidahmet, Aljikulov, Ulljušin, Usenov.

OVDJE POGLEDAJTE KOMPLETAN SNIMAK UTAKMICE.

Podsjećamo, Borac je u prva dva susreta remizirao, prvo sa ruskim Akronom (2:2), potom i sa Aleksandrijom iz Ukrajine (0:0).