Fudbaleri Borca ostvarili su pobjedu u banjalučkom derbiju, savladali su kao gosti Krupu sa 3:1. Utakmica koja nije obilovala lijepim fudbalom, ali igrlo se po jako hladnom, vjetrovitom vremenu, propadavao je snijeg, pa možda to može biti donekle i opravdanje.

Više se očekivalo od Borca, dok je Krupa sasvim solidno stajala na terenu, i bila veoma blizu četvrtog uzastopnog remija, i to identičnim rezultatom (1:1).

Borac je poveo iz prve prave akcije u prvom dijelu, i to solo rolom Jove Lukića, koji je predriblao Karišika, a potom i golmana Kolaka za 0:1, bio je to 35. minut.

U nastavku se očekivala rutinska igra gostiju, ali tako nisu mislili fudbaleri Krupe koji preko Miloša Aćimovića u 62. minutu dolaze do izjednačenja.

Ušla je i nervoza među Borčevca, mladi Čavić je promašio veliku priliku, ali na kraju Zakarić i Meleg iz jedanaesterca u samom finišu meča donose Borcu pobjedu.

Ovim trijufmom Borac je ponovo treći sa 31 bodom, dok je Krupe pretposlednja sa 11.