Fudbaleri Borca prvi su finalisti Kupa Grada Banjaluka! Novi premijerligaš savladao je na “Predgrađu” novog prvoligaša Željezničar Sport Team, ali tek poslije izvođenja jedanaesteraca (7:5), u regularnom toku bilo je 2:2.

Tek što je utakmica počela, “crveno-plavi” su stigli do prednosti. U gužvi nakon kornera u šesnaestercu domaćina najprisebniji je bio Ojdanić za 0:1. Rano vodstvo nije demoralisalo Željinu mlađariju, koja je polako ali sigurno preuzimala konce igre u svoje ruke. U 23. minutu odličan bijeg Markovića koji rutinski završava akciju za 1:1. Pet minuta kasnije Borac ostaje sa 10 igrača na terenu. Pocrvenio je Ilija Danilović, jer je kao poslednji igrač odbrane zaustavio Markovića u naletu prema golu Avdukića. Ostaje dilema da li je prekršaj bio u 16 metara i da li je arbitar Malić morao pokazati i na bijelu tačku. Čini se da je našao neko kompromisno riješenje, izvukao je prekršaj van kaznenog prostora.

U 40. minutu Bosančić je oprobao udarac sa 25 metara, ali Avdukić fantastičnm paradom izbacuje loptu u korner.

U nastavku susreta nešto opreznija igra na obje strane, ali uzbuđenja nije nedostajalo, pogotovo u finišu meča. U 80. minutu Guzijn je bio u dobroj prilici, šutirao je iskosa desne strane sa pet metara, ali Kukrika nogom izbacuje loptu u korner. Dva minuta kasnije, jednu dubinsku loptu golman Željezničara nije procjenio najbolje, Đorđević dolazi do nje prije, i pogađa za 1:2. Četiri minuta kasnije ponovo je egal. Jokanović sa 13-14 metara iskosa sa lijeve strane pogađa suprotni ugao gola Avdukića.

U penal seriji izvođači su bili sigurni, Avdukić i Kukrika bili su nijemi posmtrači, ali u trećoj seriji Kuzmanović pogađa prečka, što je bilo dovoljno da Borac slavi na “Predgrađu”.

U finalu 25. maja, na Spasovdan, Krsnu Slavu Grada Banjaluka sastaće se dva premijerligaša Borac i Krupa, koja je takođe poslije penala bila bolja od Lauša.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – BORAC 2:2 (1:1) PENALIMA 5:7

Strijelci: 0:1 Ojdanić (2), 1:1 Marković (23), 1:2 Đorđević (82), 2:2 Jokanović (86). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Malić. Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Nemanja Aleksić. Delegat: Ratomir Radojčić. Žuti kartoni: Bosančić, Šatara (Željezničar Sport Team), Burazor, V. Danilović, Avdukić (Borac). Crveni karton: Ilija Danilović (Borac) u 30. minutu.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Ostojić, Šaula (od 89. Bilal), Tadić, Malić, Bosančić, Petković (od 74. Čolić), Šatara, Kuzmanović, Jokanović, Marković.

Borac: Avdukić, I. Danilović, Ojdanić, Erić (od 46. V. Danilović), Kukić, Guzijan, Burazor, Perišić (od 46. Kunić), Zekanović, Kondić (od 46. Batar), Jagodić (od 46. Đorđević).

Strijelci sa 11. metara: Šaula, Jokanović, Šatara postigli gol, a Kuzmanović pogodio prečku za Željezničar Sport Team. Zekanović, V. Danilović, Guzijan, Đorđević, Kunić postigli gol za Borac.