Omarska je kod kuće doživjela neugodan i iznenađujući poraz od Borca iz Kozarske Dubice (0:2). Borac je slavio i po svemu viđenom na terenu sasvim zasluženo, uključivši se tako potpuno ravnopravno u borbu za opstanak, ako znamo da je vrlo vjerovatno da će tri ekipe napustiti prvoligaški karavan.

Od samog početka bilo je vidljivo da je ekipa Omarske potpuno energetski i emocionalno istrošena i kompletnu utakmicu je odigrala bez prepoznatljive energije. Na kraju su potpuno razočarali i brojnu publiku koja je i radnom srijedom došla da podrži domaće fudbalere.

Za svih devedeset minuta Omarska nije ni jednom ozbiljnije ugrozila gol gostiju. Iz prvog poluvremena valja izdvojiti samo odličan šut Mikića koji je pogodio prečku. Očekivalo se da Omarska mnogo bolje zaigra u drugom poluvremenu, ali vidjeli smo još blijeđe izdanje. Kvalitetniju igru gosti su krunisali golom u 63. minutu. Nakon kornera, najviši u skoku je bio Hurtado i glavom zatresao mrežu Omarske. Konačan rezultat je postavio Mikić u 72. minutu. On je šutirao sa dvadesetak metara i iznenadio golmana Jokića te pogodio bliži ugao gola za konačnih 0:2.

OMARSKA – BORAC (KD) 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Hurtado (63), 0:2 Mikić (72). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 300. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Milan Dujaković. Delegat: Aleksandar Marjanac (svi iz Banjaluke). Kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Zdjelar, B. Romanić, D. Nišević, Krecelj, Stojnić (Omarska)  Hurtado, Stanojević, Bunić (Borac).

Omarska: Jokić, Ratković, Zdjelar (od 46. Đ. Rosić), B. Romanić, D. Nišević, Da. Romanić (od 81. Stević), Panić, Anđić, Stojnić (od 65. Krecelj), Jaćimović, Vračar (od 65. Šunić). Trener: Milenko Vuleta.

Borac (KD): Trninić, Bunić, Škarić, Jolović, Asprilja, Mikić (od 90. Gligić), Hurtado, Kovačević, Pekić, Stanojević,  Radaković. Trener: Rade Drvenica.