Borac je uspio osvojiti bod protiv Zrinjskog u Banjaluci (1:1), i tako prekinuti niz Mostaraca od 14 uzastopnih pobjeda, ali i goleadu Nemanje Bilbije koja je isto toliko trajala!

Ipak, ruku na srcu, treba biti realan, pa reći da su gosti bili bolji rival u Banjaluci, i mnogo bliži pobjedi, i po igri, ali i broju prilika, udaraca na gol…..Omjer udaraca na gol, 21 prema četiri za goste. Zrinjski je svaka četiri minuta šutirao prema golu Ćetkovića.

Borac je do prednosti došao iz jedine prave izrađene akcije za 90. minuta igre, kada je na asistenciju Ajaza pogodio Jovo Lukić u 18. minutu. Izjednačenje je uslijedilo osam minuta kasnije, Jukić je iskoristio dobru priliku. Isti igrač u 38. minutu zamalo da opet pogodi, već savladanog Ćetkovića, ali lopta na sreću domaćina završava na stativi i odbija se u polje.

Sve prije i poslije toga zanimljivo je bilo pred golom Borca, ali nije bilo prave realizacije, pa su na kraju stari rivali podijelili bodove.

BORAC – ZRINJSKI 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Lukić (18), 1:1 Jukić (26). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.500. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Aleksandar Smiljnić (Laktaši) i Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo). Delegat: Siniša Stojčić (Laktaši). Kontrolor: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Memija, Šipovac, Barišić, Ćorluka (Zrinjski). Crveni karton: Marko Savatović (Zrinjski, pomoćni trener) u 75. minutu.

Borac (BL): Ćetković, Vojnović, Milojević (od 46. Bošnjak), Ćorić, Subić, Begić, Mols, Meleg, Vušurović (od 90. Moraitis), Ajaz (od 69. Cvijanović), Lukić.

Zrinjski: Čondrić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija (od 90. Trajkovski), Savić, Bašić, Tičinović (od 69. Malekinušić), Janković (od 90. Kamenar), Jukić (od 69. Šipovac), Bilbija.