Fudbaleri Borca savladali su Trepču 2:0 u četvrtoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru. Izabranicima Vlade Jagodića ovo je treća pobjeda na srpskoj planinskoj ljepotici. Veći dio meča odigrali su fudbaleri koji su juče protiv Javora imali manju minutažu ili nisu igrali.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je napadač našeg tima Bojan Marković u posljednjem minutu kada je sa 17 metara prebacio istrčalog golmana Gavrilovića, ali i prazan gol.

Borac je poveo u 55. minutu. Crnov je izveo korner sa desne strane, Janičić je glavom vratio loptu u peterac gdje je bio Kruz koji ju je, takođe glavom, sproveo u mrežu.

Prednost je nekoliko minuta kasnije mogao da udvostruči Radulović, šutirao je iz voleja sa desne strane u dalji ugao, ali je lopta za malo prošla pored stative.

Na drugoj strani najozbiljniju priliku imao je Mihajlović koji je bio sam ispred Kukrike, a golman crveno-plavih je zaustavio njegov udarac sa 10-ak metara sa lijeve strane.

Konačnih Borac – Trepča 2:0 postavio je Zakarić iz penala u 76. minutu, a prethodno je u šesnaestercu Trepče oboren Danilović.

Tri minuta kasnije poslije prodora i ubacivanja Zakarića na odbijenu loptu natrčao je Dujaković koji je topovski šutirao, ali je pogodio stativu.

Borac je utakmicu protiv Trepče počeo u sastavu: Kukrika, Galić, Janičić, Kruz, Subić, Radulović, Čavić, Kalesić, Žalo, Crnov, Marković. Još su igrali: Račić, Ćosić, Milojević, Bosančić, Zakarić, Danilović, Ziljkić i Cerić.

Prije utakmice predsjednik Odbora za pomoć Srbima Kosova i Metohije Milorad Arlov uručio je bistu Patrijarha Pavla predsjedniku FK Borac Vici Zeljkoviću, ljudima iz Trepče šalove Republike Srpske, stručnom štabu Borca šalove Trepče, a predstavnicima kluba iz Kosovske Mitrovice šalove Republike Srpske.

Borac će posljednju utakmicu na Zlatiboru odigrati u utorak protiv Čukaričkog, a dan kasnije vratiće se u Banjaluku.