Fudbaleri Borca i Zrinjskog odigrali su, u krajnje nehumanim uslovima, jednu borbenu i korektnu utakmicu koja je, na kraju, završena bez pobjednika, 1:1, a za bod koji ih je zadržao na prvom mjestu, mostarski ”plemići” mogu prvenstveno da zahvale sudiji Vladimiru Bjelici iz Istočnog Sarajeva.

Po krajnje neuslovnom, blatnjavom i punom vode terenu, fudbaleri Borca su se nešto bolje snašli i u većem dijelu prvog poluvremena imali inicijativu i nekoliko prilika.

U dvadesetom minutu velika greška glavnog sudije, Vladimira Bjelice, koji prvo ne svira očigledan prekršaj nad Mladenom Veselinovićem, a potom, u nastavku akcije, ni još očigledniji penal nad Aleksandrom Radulovićem nakon starta jednog odbrambenog igrača Zrinjskog. Bjelica je samo odmahnuo rukom, što je izazvalo buru protesta, kako na terenu, tako i na tribinama, ali do promjene odluke nije došlo.

U drugom poluvremenu, po još težem terenu, vodila se velika borba, a sve što je interesantno dogodilo se u samom finišu.

Prvo je u 89. minutu ”rezervista” Miloš Čudić sjajno prošao po lijevoj strani, poslao odičan centaršut za Petra Kunića, a najbolji strijelac Banjalučana bez većih problema glavom šalje loptu u mrežu za vođstvo i veliku radost svojih saigrača.

U prvom minutu nadoknade vremena Bjelica je ponovo u glavnoj ulozi. Jedan prekršaj nad Stefanom Dujakovićem on označava kao prekršaj domaćeg igrača i svira slobodan udarac za goste. Loptu na više od četvrteset metara uzima kapiten Zrinjskog, Pero Stojkić, šalje je u šenaesterac Borca, a ona završava u lijevom uglu iznenađenog i slabo postavljenog domaćeg golmana, Marka Savatovića.

Fudbalerima Borca i Zrinjskog, pogotovo domaćnu sve čestitike na borbenosti, a sada se vidilo da bod osvojen u Tuzli nije slučajan. O sudiji još jednom na kraju, kada ga ocjenite četvorkom (4), valjda je svima jasno kako je vodio meč…..

BORAC – ZRINJSKI 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (89), 1:1 Stojkić (90). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) – 4. Pomoćnici: Mirza Demir (Kakanj) i Moamer Čaušević (Sarajevo). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik).

Borac: Savatović 5, Bunić 6,5, Lučić 6, Ojdanić 6, Karić 6,5, Kunić 7, Radulović 7, Žeravica 6 (od 65. Čudić -), Danilović 6,5 (od 84. St. Dujaković -), Janičić 7, Veselinović 6,5 (od 77. Mahović -). Trener: Igor Janković.

Zrinjski: Trifković 6, Galić 6,5, Barišić 6,5, Handžić 6,5, Pezer 6, Stojkić 7, Todorović 6,5 (od 70. Gržan -), Hairlahović 6 (od 64. Čirjak -), Jakovljević 6, Filipović 6,5 (od 75. Jović -), Bilbija 6,5. Trener: Blaž Slišković.

Igrač utakmice: Aleksandar Radulović (Borac) – 7.