U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, u Bijeljini, Radnik i Željezničar odigrali su neriješeno, 2:2. Polufinalista biće poznat u revanšu, koji se igra za sedam dana na stadionu “Grbavica”.

Bijeljinci su dva puta vodili, ali su gosti iz Sarajeva uspijevali da izjednače, a u sudijskoj nadoknadi imali šansu i za pobjedu.

U 19. minutu, golgeter Lendrić se našao u odličnoj prilici, ali je njegov udarac završio na stativi gola Radnika. Semebrci do prednosti stižu u 37. minutu, kada je Franić bio najviši u skoku poslije kornera. Izjednačenje je uslijedilo na samom startu drugog poluvremena, a strijelac je Lendrić.

Obradović u 61. minutu ponovo dovodi Radnik u vođstvo, da bi devet minuta kasnije Marković poravnao.

U drugom minutu sudijske nadoknade, nakon igranja rukom jednog fudbalera Radnika, udarac Zakarića sa “bijele tačke” odbranio je golman Lučić.

RADNIK – ŽELJEZNIČAR 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Franić (37), 1:1 Lendrić (48), 2:1 Obradović (61), 2:2 Marković(70).

Stadion: “Gradski”. Gledalaca: 800. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Beširović (Radnik), Lendrić, Bogičević, Zeba (Željezničar).

RADNIK: Lučić, Franić, Bajić, Arnautović(od 55. Đurić), Stojanović, Beširović, Vasić (od 76. Ademović), Zeljković, Krsmanović, Obradović, Okić. Trener: Nebojša Milošević.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Bogičević, Kerla, Stanić, Marković, Blagojević (od 75. Radinović), M. Stevanović, Zeba (od 71. Bekrić), Zakarić, Lendrić (od 81. Nikolić). Trener: Slavko Petrović.