PFS Gradiška plasirala se u polufinale amaterskog Kupa regija BiH, pošto je u drugom kolu u Banjaluci savladala odgovorajuću selekciju PFS Banjaluka. I to na penale (3:4), poslije regularnih 90 minuta igre bilo je 2:2.

Imaju domaćini začim da žale, jer vodili su 2:0, pa opet kod rezultata 2:1 propustili dvije mrtve šanse, da bi uslijedila kazna i onda u penal lutriji golman Đakušić odbranio je dva jedanaesterca, što je bilo dovoljno da se PFS Gradiška nađe među četiri najbolje amaterske ekipe u BiH.

Poveo je domaćin u 58. minutu, dobar centaršut ispratio je Dubravac i pospremio loptu u mrežu za 1:0. U 65. minutu majstorija Anđelića koji iz slobodnog udarca pogađa za 2:0. Ali gosti se nisu predavali. Idealan centaršut iz prekida Škorića, a Kuruzović nebeskim skokom glavom pogađa za 2:1. A osam minuta kasnije Igor Nježić udarcem sa vrha šesnaesterca donosi izjednačenje (2:2).

PFS BANJALUKA – PFS GRADIŠKA 2:2 (0:0), PENALIMA 3:4

Strijelci: 1:0 Dubravac (58), 2:0 Anđelić (65), 2:1 Kuruzović (72). 2:2 I. Nježić (80). Stadion: Pomoćni teren Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Grbić. Pomoćnici: Goran Ilinčić i Mladen Stupar (svi iz Prijedora). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Asmir Budimlić (Bihać).

PFS Banjaluka: Ilić, Nikić, Tomić, Zec, Mitrić, Aleksić, Anđelić, Pavlović, Dubravac, Šakotić, Dobraš. Selektor: Igor Mirković.

PFS Gradiška: Đakušić, Sanjicki, Milaković, Stanković, Petković, Kuruzović, Škorić, Gavrić, Milić, I. Nježić, Keleman. Selektor: Siniša Đurić.