Fudbaleri Mladosti iz Bajinaca slavili su u jednom od derbija 8. kola Područne lige Gradiška. Mladost je trijumfovala u Gornjim Podgradcima protiv Sloge Dipo (1:2) i tako zadržala priključak za vodećim ekipama Kalemima i 13 Skojevki.

Gosti su poveli u 21. minutu pogotkom Jerinića nakon lijepe akcije cijelog tima, Jeriniću je ostalo samo da matira Blaškovića. Međutim, samo dva minuta kasnije izjednačenje. Jednu bezopasnu loptu golman Lepir ispušta iz ruku, Timarac je najbliži i ugurao je loptu u gol. Gosti su tražili prekršaj nad golmanom Lepirem, ali pištaljka arbitra Kesića ostala je nijema.

Ipak, Mladost dolazi do tri boda u finišu meča, kada rezervista Zeljković pokazuje svoje majstorstvo na malom prostoru za 1:2. Treba reći da su gosti tokom cijelog meča bili bolji rival, a obje ekipe zaslužuju čestitke za fer – plej ponašanje.

SLOGA DIPO – MLADOST (B) 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Jerinić (21), 1:1 Timarac (23), 1:2 Zeljković (83). Stadion: “SC Milutin Vučkovac”. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Nevena Perić i Jovana Krstić. Delegat: Radoslav Keserović.

Sloga Dipo: Blašković, Anić (od 67. Novaković), Đ. Paspalj (od 46. Tendžerić), Timarac, Bulajić, Šmitran, R. Paspalj, Todorović, Plavanjac, Malbašić, Šukalo.

Mladost (B): Lepir, Mitraković, Jeremić, Dragojević, Sember, Lukić, Žugić, Bojinović, Jerinić (od 70. Zeljković), Banjac, Maletić.