Derbi kola u “Kajzerici”, igran je u Turjaku, Kozara i bajinačka Mladost su podijelili bodove odigravši 2:2.

Utakmica je bila čvrsta, što se kaže prava prvenstvena i borbena s jakim tempom. Domaći su poveli u ranoj fazi utakmice u 4. minutu, Stefan Borković je prošao po lijevoj strani, kvalitetno ubacio u sredinu peterca gdje je Boris Anić odlično primio loptu, proigrao Borislava Babića koji je bez problema iz blizine pospremio loptu u mrežu za 1:0.

U 8. minutu Mihajlo Maletić je s desne strane uputio prizeman centaršut u sredinu, gdje nije bilo nikoga od njegovih suigrača. U 13.  minutu domaći igrači su izveli brz kontranapad. Predrag Šinik je poslao fantastičan pas u prazan prostor za Sašu Kodića koji po zemlji poslao loptu na drugu stativu, gdje je usamljeni  Anić i šalje loptu u gol za 2:0.

Srđan Zeljković je u 15. minutu postigao pogodak, ali ga je glavni sudija Dragan Kesić poništio zbog prekršaja nad golmanom Mladenom Čikićem, gosti iz Bajinaca su burno reagovali na odluku glavnog sudije, smatrali da su oštećeni jer im je poništen pogodak, iz situacije koja je u najmanju ruku sumnjiva, da ne kažemo regularna.

U 26 minuti,Srđan Zeljković je s desne strane zavrnuo loptu u šesnaesterac,a na nju je natrčao Igor Nježić i krenuo sam prema protivničkom golu i na kraju matirao Čikića.

U 38. minutu zz slobodnjaka odlično šutira Saša Kodić, ali Dobrijević fantastično brani. U 59. minutu Nemanja Stojnić je uputio udarac sa distance, ali je lopta prohujala iznad prečke. Četiri minuta kasnije Boris Anić je ubacio po zemlji, ali je Predrag Šinik zakasnio s tri metra ubaciti loptu u praznu mrežu. U 79. minutu Stefan Borković je izveo slobodan udarac  sa 25 metara iskosa s desne strane, ali je Bojan Dobrijević paradom izvadio loptu iz rašlji. Mladost se nije predavala i do izjednačenja dolazi u 90. minutu! Saša Kojadinović je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, golman Mladen Čikić je loše izbio loptu u polje,najbolje se snašao u velikoj gužvi u kaznenom prostoru domaćih Ostoja Sember i poslao loptu u mrežu na oduševljenje navijača Mladosti .

KOZARA TURJAK – MLADOST BAJINCI 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Babić (4), 2:0 Anić (13), 2:1 Nježić (26), 2:2 O. Sember (90). Stadion: FK Kozara. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Dušan Vještica i Jovana Krstić.  Delegat: Neven Krkeljaš. Žuti kartoni: Zeljković, Zelenac (Mladost).

Kozara: Mla. Čikić, Kodić, Borković, M. Čikić, Majstorac, Vukota, Šukalo, Stojnić, Babić (od 88. A. Majstorac), Šinik, Anić.

Mladost (B): Dobrijević, Lipovac, Zelenac, Kojadinović, Radaković, Lukić, Zeljković, L. Sember, Nježić, Lukajić (od 84. O. Sember), Maletić.