Iznenađenje na stadionu “Dr Milan Jelić”. Kozara je u premijernom meču 17. kola Prve lige Srpske savladala Alfa Modriču sa 2:1, i tako se iskupila za kiks protiv Zvijezde 09 na proljećnoj premijeri.

S druge strane tamni oblaci nadvilili su se nad Modričom….

Prepuštaju fudbaleri Kozare domaćim inicijativu od prvog minuta. U 9. minuti dobar prodor Malbašića kojeg nedaleko od šesnaesterca ruši odbrana Alfe. Dok su igrači Alfe postavili odbranu očekujući centaršut, Malbašić majstorski šutira i šalje loptu u mrežu Pavića i Kozara vodi sa 0-1. I dalje napadaju fudbaleri Alfe, ali bez većih opasnosti po gol Modića. U 21. minutu slobodan udarac na nekih trideset metara od gola Alfe izvodi Malbašić, ali ovaj put njegov šut zaustavlja stativa. Napada i dalje Alfa, pokušavaju Radić i  Vuković, ali je Modić siguran. Najbolju šansu za Modričane propušta u 38. minuti Demonjić, čiji šut fantastično brani Modić, a lopta pogađa prečku. Odlično pronalazi Petković Malbašića u 40. minuti nakon dobre akcije Kozare, koga ruši igrač Alfe i sudija Jelić pokazuje najstrožu kaznu za Kozaru. Siguran sa bijele tačke je Lolić u Kozara vodi sa 0-2. U posljednjim minutama prvog poluvremena Kozara je smanjila pritisak domaćih, te dva puta Lolić propušta šansu da poveća rezultat.

Prve minute drugog poluvremena prolaze u inicijativi Kozare. Ipak, ponovo domaći fudbaleri dolaze do većeg posjeda lopte. U 61. minuti šut Kesića Modić brani. U 67. minuti Hamzić nespretno pravi faul, slobodni udarac izvodi Vuković, koji pronalazi Koprivicu koji postiže gol i smanjuje rezultat na 1-2. Uzvraćaju fudbaleri Kozare, mladi Kisin šalje loptu za Lolića u šesnaestercu Alfe, ali je ovaj ne uspjeva zahvatiti. Pokušavaju  igrači Modriče da dođu do izjednačenja preko Kostadinovića, te Jankovića, ali odbrana Kozare otklanja sve opasnosti pred golom Modića. Propušta Batar šansu da riješi utakmicu u 83. minuti kada njegov šut na centaršut Malbašića zaustavlja stativa. Igra se dinamično sve do zadnjih minuta, pokušavaju Prljeta i Božić, ali je Modić siguran. Mladi napadači Kozare Kisin i Beuk vješto kradu zadnje minute pokušavajući da ugroze gol Pejića, ali rezultat se do kraja utakmice ne mijenja i fudbaleri Kozare zasluženo odnose sva tri boda iz Modriče.

U subotu 20. 3. 2021. godine igraju se utakmice 18. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Na Gradskom stadionu u Gradišci FK Kozara će biti domaćin ekipi Drine iz Zvornika.

Alfa Modriča: Pavić, Pljevaljčić, Radić, Koprivica,  Vuković, Demonjić (od 77. Božić), Ninković (od 74. Vujić), Prljeta,  Janković, Kojić (od 50. Kostadinović), Kesić.

Kozara: Modić, Petrović, Raspudić, Hamzić, Lolić (od 88. Beuk), Petković (od 75. Pepić), Malbašić, Popović, Eskić (od 56. Kisin), Batar, Runić.